صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

پژوهش اساس و بنیان توسعه قضایی است/مبانی نظری دستگاه قضایی نیازمند پژوهش است

پژوهش اساس و بنیان توسعه قضایی است/مبانی نظری دستگاه قضایی نیازمند پژوهش است


رئیس قوه قضاییه کارهای پژوهشی را اساس و بنیان فعالیت‌های توسعه قضایی دانست و مبانی نظری و مفاهیم کاربردی دستگاه قضایی را نیازمند پژوهش دانست. آیت الله آملی لاریجانی، رئیس دستگاه قضا با تأکید بر گسترش فعالیت های پژوهشی در دستگاه قضایی خواستار معطوف کردن پژوهش­های بنیادی به منظور ایجاد تحول توسعه محور در دستگاه قضایی شد.

 اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه با اعلام این خبر اضافه کرد: آیت الله آملی لاریجانی در دیدار اعضای پژوهشگاه قوه قضاییه با اعلام حمایت خود از اجرای طرح های پژوهشی در دستگاه قضایی گفت: کارهای پژوهشی اساس و بنیان فعالیت­های توسعه قضایی است و بسیاری از مبانی نظری و مفاهیم کاربردی دستگاه قضایی نیازمند انجام کارهای پژوهشی و استفاده از دانش نخبگان و متخصصان حوزوی و دانشگاهی برای توسعه و پیشرفت و دستیابی به عدالت قضایی است.

رئیس قوه قضاییه بررسی تطبیقی قوانین، اصلاح و پالایش رویه­ها و نقد آرای قضایی و انعکاس آن به بدنه دستگاه قضایی به منظور افزایش سطح علمی قضات را از جمله امور مهم و تأثیرگذاری دانست که در کنار نظارت بر کار قضات و ارتقای سطح نیروی انسانی و بهینه سازی ساختار دستگاه قضایی در سال­های اخیر به خوبی انجام شده است.

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به اعضای پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: فعالیت­های خوبی به جهت آسیب شناسی دستگاه قضایی در طول سال­های اخیر انجام شده است اما در کنار این آسیب شناسی­ها پژوهشگاه قوه قضاییه می‌تواند با کمک اساتید و نخبگان پژوهشی طرح­های پژوهشی تحول آفرین را برای ارتقای دستگاه قضایی در دستور کار قرار دهد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه پژوهشگاه قوه قضاییه باید به سمت تعامل با مراکز علمی و پژوهشی خارج از قوه قضاییه برود گفت: نتیجه فعالیت­ها و پژوهش­­های انجام شده در این پژوهشگاه باید به بهبود امور و تحول در قوه قضاییه منجر شود.

 
  10/10/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.