صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همایش «جهان انسانی، حکمت اسلامی» برگزار می‌شود

همایش «جهان انسانی، حکمت اسلامی» برگزار می‌شود 

همایش «جهان انسانی، حکمت اسلامی» در روزهای 13 و 14 بهمن (دوشنبه و سه‌شنبه) از ساعت 14 تا 17 در تالار کمال دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود. سخنرانان این همایش حجت‌الاسلام علی‌اکبررشاد، حجت الاسلام دکترعبدالحسین خسروپناه، حجت‌الاسلام علی رضا قائمی نیا، دکترمحسن جوادی، دکتر ابراهیم دادجو، دکتر سیدحمید طالب‌زاده و حجت‌الاسلام دکترمحمدتقی سبحانی خواهند بود.
این همایش به‌همت کانون اندیشه جوان و مؤسسه اشراق و با هدف ترویج نقش والای حکمت اسلامی در تحول علوم انسانی، توسط اساتید طراز اول و متناسب با مخاطب دانشجویی است. این همایش مطلعی برای دوره آموزشی ـ پژوهشی دانشگاه موازی است که در نیمسال دوم تحصیلی 1393-1394 برگزار می‌شود.
یادآور می‌شود، اهمیت علوم انسانی و نقش بنیادین این علوم در تحقق یک نظام فکری منسجم و تمدن‌ساز، تحقیق در مبانی این علوم و نقد و ارزیابی آنها و نیز تلاش جهت استخراج مبانی و دیدگاه‌های اسلامی در حوزه علوم انسانی و تلاش برای تولید علوم انسانی همسو با معارف اسلام ناب، اهمیت و جایگاه والایی پیدا می‌کند. از طرف دیگر ضعف نظام آموزش رسمی دانشگاهی کشور در راستای تحقق این مهم، نیازمند چاره جویی است و یکی از مناسب‌ترین راه حل ها، برگزاری دوره‌های کوتاه، فشرده و مؤثر جهت رفع نواقص آموزش عالی رسمی و در راستای به دست دادن سرنخ‌های تحول علوم انسانی موجود مبتنی بر اندیشه اسلامی است.

 
  12/11/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.