صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جشنواره قرآنی ایده‌های برتر برگزار می‌شود

جشنواره قرآنی ایده‌های برتر برگزار می‌شود


مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی ایده‌های برتر،‌ گفت: فراخوان این جشنواره ابتدای اسفندماه خواهد بود.

اصغر حاج‌علی‌اکبری، مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان، در مورد جشنواره قرآنی ایده‌های برتر و از جمله اهداف این جشنواره، گفت: پس از استقرار دبیرخانه فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه پیام نور در استان زنجان و به منظور توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاهیان، این دبیرخانه با اهدافی مشخص اقدام به راه‌اندازی جشنواره ایده‌های قرآنی برتر کرد.

اهداف جشنواره
وی افزود: از جمله اهدافی که برای این طرح در نظر گرفته شده است می‌توان به شناسایی استعدادهای برتر، شناسایی سلیقه‌ها و علایق مخاطبان و دانشگاهیان، جلب مشارکت عمومی در فعالیت‌های قرآن و عترت، بسترسازی برای فعالیت‌های نوین قرآن و عترت و تنوع بخشی به فعالیت‌های قرآن وعترت اشاره کرد.
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان در ادامه ایجاد ارتباط بین قرآن و علوم دانشگاهی را بخش دیگری از اهداف این طرح عنوان و تصریح کرد: تقویت هنرهای اسلامی و قرآنی و ترویج غیر مستقیم آموزه‌های قرآنی از دیگر اهداف این طرح قرآنی است.

مهجوریت‌زدایی از قرآن با برگزاری چنین جشنواره‌هایی
حاج‌علی‌اکبری در ادامه اهمیت این قبیل طرح‌ها را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری دانست، عنوان کرد: رفع مهجوریت و مظلومیت از حوزه فعالیت‌های قرآنی یکی دیگر از مسائلی است که اهمیت برگزاری چنین طرح‌ها و جشنواره‌هایی را توجیه می‌کند. این طرح در واقع به دنبال شعارزدایی و عملگرایی است.

اعلام فراخوان
وی بیان کرد: جامعه هدف این جشنواره دانشگاهیان دانشگاه پیام نور اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان آن هستند. فراخوان این جشنواره از ابتدای اسفندماه به تمامی دانشگاه‌های پیام نور ابلاغ خواهد شد که از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره pnuquran.ir اعلام رسمی خواهد شد.

برگزاری جشنواره در نیمه اول اردیبهشت
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان افزود: برگزیدگان این جشنواره در حاشیه گردهمایی دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه پیام نور سراسر کشور جهت تجلیل دعوت خواهند شد. زمان این برنامه در حال نهایی شدن است و به احتمال بسیار زیاد در نیمه اول اردیبهشت ماه سال 1394 خواهد بود.
حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: در نیمه اول اردیبهشت ماه کارگاه‌های آموزشی و توجیهی برای فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها در زنجان برگزار خواهد شد که در حاشیه همان گردهمایی دبیران و برگزاری این کارگاه‌ها، از ایده‌های برتر نیز تجلیل خواهد شد.
وی یادآور شد: به فراخور شرکت‌کنندگان تعداد برگزیدگان را مشخص خواهیم کرد، اما آنچه که تاکنون مشخص شده است معرفی 15 ایده برتر است که مبنای کار قرار گرفته است، اگر ایده‌های برتر بیشتر باشد تعداد برگزیدگان نیز افزایش خواهد یافت.

جشنواره را با دسته‌بندی رشته‌ای، محدود نکرده‌ایم
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان با اشاره به اینکه در این جشنواره برای ایده‌ها دسته‌بندی رسمی رشته‌ها، صورت نگرفته است، بیان کرد: افراد را محدود نکرده‌ایم، در هر زمینه و بخشی که ایده‌ای خاص می‌تواند دستاوردهایی را به همراه داشته باشد مورد قبول و داوری خواهد بود.
حاج‌علی‌اکبری همچنین اظهار کرد: افرادی که می‌خواهند ایده‌های خود را ارسال کنند از طریق سایت اقدام خواهند کرد به این صورت که ابتدا مشخصات خود و در ادامه آن نیز مشخصات دانشگاهی که در آن تحصیل یا خدمت می‌کنند، وارد کرده و در ادامه نیز توضیحاتی در مورد طرح، اعم از اهداف، خلاصه، ضرورت‌ها و نتایجی که این طرح می‌تواند به دنبال داشته باشد، وارد می‌کنند.
وی در پایان یادآور شد: از رسانه‌های گروهی و خصوصاً از رسانه‌های تخصصی حوزه قرآن کریم درخواست داریم که ما را در رسیدن به اهداف قرآن و عترت دانشگاهی بیشتر یاری کنند.

 
 
  25/11/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.