صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

29اسفندماه؛ مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره بین‌المللی «خورشید ولایت»

29اسفندماه؛ مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره بین‌المللی «خورشید ولایت»


مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت تا تاریخ ۲۹ اسفندماه امسال ادامه دارد.

مهدی صباغ‌مقدم، دبیر جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت از خراسان رضوی، با اشاره به آغاز فراخوان هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت از 13 آبان‌ماه مصادف با روز دانش‌آموز اظهار کرد: مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره ویژه دانش‌آموزان کشورهای فارسی‌زبان تا تاریخ 29 اسفندماه ادامه دارد.

صباغ‌مقدم ابزار کرد: جشنواره بین‌المللی هشتمین خورشید ولایت مجموعه‌ای از مسابقات فرهنگی و هنری است که برای هشتمین سال پیاپی با موضوع امام رضا(ع)، معرفت و زیارت به وسیله بنیاد فرهنگی رضوی در مشهد به مرحله اجرا در می‌آید.

وی با اعلام آمار آثار دریافتی دبیرخانه جشنواره گفت: تاکنون آماری در خصوص آثار مدارس خارج از کشور دریافت نکرده‌ایم اما حدود بیش از 70 درصد آثار دریافتی از دانش‌آموزان دوره ابتدایی با چهار هزار اثر و نیز 30 درصد آثار رسیده هم از بین دانش‌آموزان مقطع متوسطه با حدود 800 اثر بوده البته آثار مربوط به مدارس و سازمان‌های دولتی هنوز دریافت نشده است.

دبیر جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت با اعلام شرایط شرکت در جشنواره ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور و فارسی‌زبانان خارج از کشور ابراز کرد: این مسابقات در چهار دوره تحصیلی اول ابتدایی، دوم ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌‌شود.

وی با بیان ضوابط عمومی جشنواره جهت شرکت فارسی‌زبانان داخل کشور اظهار کرد: رشته‌های  این جشنواره در دوره ابتدایی دل‌نوشته، نقاشی و خوشنویسی(خط تحریری) و در دوره‌های متوسطه شامل دل‌نوشته، نقاشی، خوشنویسی، داستان کوتاه، شعر، عکاسی و فیلم کوتاه، وبلاگ و سرود است.

شرایط حضور و رقابت فارسی‌زبانان خارج از کشور

صباغ‌مقدم در ادامه با اشاره به شرایط حضور و رقابت فارسی‌زبانان خارج از کشور گفت: فارسی‌زبانان خارج از کشور در کلیه مقاطع تحصیلی  با ارسال آثار در رشته‌های شعر، دل‌نوشته، قصه و وبلاگ و نیز دانش‌آموزان غیرفارسی زبان کلیه کشورها کلیه دوره‌های تحصیلی می‌توانند در رشته‌های نقاشی، عکس و فیلم، دل‌نوشته و داستان کوتاه شرکت کنند.

وی اهداف جشنواره را شامل ایجاد زمینه برای ارتباط هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان با فضایل معنوی امام رضا(ع)، تقویت باورهای دینی و مذهبی کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز، تولید آثار فاخر در عرصه فرهنگی و هنری در سطح کودکان، نوجوانان و جوانان در ارتباط با موضوعات جشنواره، و نیز معرفی و بازشناسی شخصیت، ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی امام رضا(ع) و ... عنوان کرد.

دبیر جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت افزود: دیگر اهداف برگزاری جشنواره هشتم را اعم از پرداختن به جلوه‌های زیبای زیارت و توصیف حالات معنوی نوجوانان و جوانان و جلوه آن در آثار فرهنگی و هنری، شناخت و استعدادیابی هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز از طریق برگزاری جشنواره و نیز ایجاد روحیه شادی و نشاط از طریق فضای رقابتی است.

وی همچنین اظهار کرد: جشنواره هشتمین خورشید ولایت را بنیاد فرهنگی آستان قدس رضوی با همکاری اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی، اداره کل مدارس ایرانی خارج از کشور، مؤسسه فرهنگی قدس، اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، سازمان بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی برگزار می‌کند.

صباغ‌مقدم با اعلام مراسم تجلیل و اختتامیه مقارن با دهه کرامت در تابستان سال آینده افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس مشهد، خیابان خواجه ربیع 25، نبش رضوان 5، مجتمع علمی، فرهنگی و هنری(پژوهش سرا) امام رضا(ع) با کدپستی 9149934517 و نیز پست الکترونیکی khorshid@aqr.ir ارسال کنند.

دبیر جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت همچنین اضافه کرد: تمامی آثار باید دارای شناسنامه اثر شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، مقطع تحصیلی، نام مدرسه، نام کشور، استان، ناحیه، شهرستان، منطقه و مدرسه باشد و آدرس کامل به همراه شماره تماس ضروری، ارسال شود.

 
 
 
 

  29/11/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.