صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

با حضور معاون سيما برگزار شد: نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان با مديران شبکه‌هاي سيما

با حضور معاون سيما برگزار شد: نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان با مديران شبکه‌هاي سيما 
به گزارش روابط عمومي مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسيما، نخستين‌ نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران و برنامه‌سازان حوزه معاونت سيما به منظور افزايش ارتباط و توسعه همکاري‌هاي پژوهشي و تعاملات اثربخش و با هدف بهره‌گيري از دستاوردها و آثار پژوهشي مرکز در توليد برنامه‌هاي شبکه‌هاي تلويزيوني، با حضور دکتر پورمحمدي معاون سيما و دکتر عبدالملکي رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسيما، در روز دوشنبه يازدهم اسفندماه سال جاري در اتاق جلسات مرکز پژوهش و سنجش افکار برگزار شد.
در اين نشست، ابتدا دکتر پورمحمدي ضمن اشاره به سابقه بهره‌گيري از يافته‌هاي پژوهشي و نظرسنجي از مخاطبان در زمينه توليد برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني، بر انجام پژوهش‌هاي مورد نياز حوزه توليد و ارائه به موقع آن به حوزه‌هاي برنامه‌سازي تأکيد کردند.
معاون سيما ضمن تأکيد بر اينکه اثرسنجي از برخي از برنامه‌ها و ارائه نتايج آن به مديران سيما از نيازهاي اصلي حوزه توليد است افزود: جامعه مخاطبان رسانه ملي از تنوع و پيچيدگي فراواني برخوردار است و دستيابي به ميزان اثربخشي برنامه‌هاي پخش شده يک نياز راهبردي است و مرکز پژوهش و سنجش افکار مي‌تواند در زمينه شناخت مخاطبان و خواسته‌ها و سلايق آنها کمک شاياني به حوزه توليد نمايد.
سپس دکتر عبدالملکي رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار ضمن قدرداني از حضور معاون محترم سيما و مديران شبکه‌ها در اين مرکز بر تعامل جدي و سازنده حوزه پژوهش و توليد تأکيد کرد و افزود انجام پژوهش‌ها مطابق با خواسته‌ها و نيازهاي حوزه توليد و ارائه به موقع نتايج آنها از اهداف و اولويت‌هاي جديد مرکز است.
وي همچنين استفاده از جديد‌ترين روش‌هاي پژوهشي و بهره‌گيري از امکانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري به منظور اعتباربخشي هر چه بيشتر به يافته‌هاي پژوهشي و تسهيل در فرايند گردآوري و پردازش داده‌ها را مورد تأکيد قرار دادند.
در ادامه اين نشست، مديران شبکه‌هاي تلويزيوني و مديران کل دو مرکز و به بيان ديدگاه‌ها و زمينه‌هاي همکاري بين دو مجموعه پرداختند.

  12/12/1393
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.