صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود

نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود 
نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی با مشارکت شماری از مراکز علمی و تحقیقاتی کشور در سال ۱۳۹۴برگزار می شود.

 به منظور بررسی موشکافانه ابعاد و زوایای گوناگون نقاط عطف تمدن اسلامی در سده‌های گذشته و همچنین مفهوم، مبانی و راه‌های دست‌یابی به تمدن نوین اسلامی، نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی با مشارکت شماری از مراکز علمی و تحقیقاتی کشور در سال ۱۳۹۴برگزار می شود.
این هفته علمی که مراحل مختلف تمهید مقدمات پژوهشی آن از اسفندماه سال جاری شروع شده است، به جز شورای سیاست گذاری و شورای علمی، از شش کمیسیون تخصصی تشکیل شده که مسئولیت هر کدام از این کمیسیون ها بر عهده یک یا چند مرکز تحقیقی یا دانشگاه نهاده شده است.
همچنین در این هفته علمی که در دل آن برپایی نزدیک به ۳۰ نشست علمی در محورهای ۶ گانه موضوعی در نقاط گوناگون کشور پیش بینی شده است، ده ها مقاله علمی و پژوهشی از سوی اساتید و محققان حوزه و دانشگاه ارائه خواهد شد.  علاوه بر این، برنامه ریزی شده است تا هر یک از مراکز علمی همکار، حداقل یکی از شماره های نشریه تخصصی مرتبط خود به موضوع تمدن نوین اسلامی اختصاص دهند.
نظام موضوعی این هفته علمی شامل محورهای «مفهوم شناسی» ، «چیستی و ماهیت تمدن نوین اسلامی»، « مبانی نظری تمدن نوین اسلامی»، «اهمیت و ضرورت تمدن نوین اسلامی»، «سیر تکوین تمدن نوین اسلامی»، «ظرفیت‌های موجود برای تمدن سازی» و « مطالعات تمدنی و تمدن شناسی» است.

 
  13/12/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.