صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سبک زندگی فاطمی؛ موثرترین روش جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

سبک زندگی فاطمی؛ موثرترین روش جهت تحقق اقتصاد مقاومتی 
رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با بیان اینکه جامعه ما نسبت به گذشته بیشتر نیاز دارد که سبک زندگی فاطمی و تمامی ابعاد آن اجرا شود، افزود: اجرای سبک زندگی فاطمی بهترین و کارآمدترین روش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، مدیر موسسه حکمت نوین اسلامی از استان مرکزی با بیان اینکه متأسفانه در جامعه ما تجمل‌گرایی و اسراف به‌عنوان یک ارزش و فرهنگ تبدیل شده است، عنوان کرد: در اسلام و سبک زندگی فاطمی تجمل و اسراف هیچگونه نقش و جایگاهی ندارد و در برابر رواج آن در جامعه مقابله می‌نماید.

وی ادامه داد: اگر به زندگانی حضرت زهرا(س) از دوران کودکی تا لحظه شهادت‌ ایشان کمی تأمل نماییم درمی‌یابیم که این بانوی بزرگوار از دوران طفولیت در شعب ابیطالب همپای پیامبر(ص) در بحرانی‌ترین و سخت‌ترین شرایط حرکت و همراهی می‌نمود و همیشه سادگی و انفاق سرلوحه زندگی این بانوی بزرگوار بود و این خصیصیه را در فرزندان خود از دوران کو.دکی نهادینه کرد.

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، تصریح کرد: متاسفانه در رسانه‌های ما رواج این سبک زندگی و مولفه‌های آن به درستی تبعین نشده است و در اکثر سریال و فیلم‌های تلویزیون شاهد رواج تجمل و لوکس گرایی هستیم و یکی از عواملی که مردم جامعه روز به روز دارند به این فرهنگ غلط رو می‌آورند همین برنامه‌ها و سریال‌‌هاست.

عضو حقیقی شورای اسلامی شدن دانشگاه‌های کشور، یادآورشد: حضرت زهرا(س) به دختران و زنان جامعه ما نشان داده است که با حفظ عفت و حجاب می‌توان به شیوه‌های اثرگذار و بدون هیچگونه محدودیتی در اجتماع حضور یافت و به فعالیت‌های اجتماعی پرداخت.

حجت‌الاسلام خسروپناه عنوان کرد: زندگی حضرت زهرا(س) بر پایه و مدار ولایت شکل گرفت و ایشان در برهه‌های زمانی مختلف به شیوه‌های موثر و کارآمد دربرابر دشمنان ولایت و تشیع ایستاد و توانست این خصیصه را به فرزندان خود انتقال دهد؛ لذا شخصیت حضرت زهرایی باید باشد تا بتوان دختری به نام زینب(ص) تربیت نماید.

وی اضافه کرد: جامعه ما نسبت به گذشته بیشتر نیاز دارد که سبک زندگی فاطمی و تمامی ابعاد آن اجرا شود تا شاهد سربلندی و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نسبت به گذشته باشیم.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد:اجرای سبک زندگی فاطمی بهترین و کارآمدترین روش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 
  17/12/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.