صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همایش ملی دین و نظریه فرهنگی

همایش ملی دین و نظریه فرهنگی


نخستین همایش از سلسله همایش های “دین و سیاستگذاری فرهنگی” با عنوان “دین و نظریه فرهنگی” از سوی شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و با همکاری دیگر مراکز، موسسات و نهادهای حوزوی و دانشگاهی در شهر مقدس قم برگزار می گردد.

به گزارش دبیرخانه اجرایی این همایش، شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، با هدف بررسی چیستی، چرایی و چگونگی تعامل مبانی دینی و نظریة فرهنگی، اقدام به برگزاری همایش “دین و نظریة فرهنگی” نموده است. از این‌رو، از همه استادان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه برای ارسال مقالات به این همایش دعوت می‌شود.

مقالات برتر همایش در فصلنامه ی عملی پژوهشی دین و سیاست فرهنگی به چاپ خواهد رسید.

این همایش در ۶ محور «فلسفه فرهنگ»، «نظریه فرهنگی دینی»، «انقلاب اسلامی و نظریه فرهنگی»،  «بازخوانی نظریات فرهنگی»، «نظریه‎های فرهنگی و موضوعات و مسائل فرهنگی» و «نظریه فرهنگی و سایر حوزه‎ها» در مهرماه سال ۱۳۹۴ در شهر قم و در سالن همایش بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار می شود.

۱۳ مرکز و نهاد حوزوی و دانشگاهی در برگزاری نخستین همایش از سلسله همایش های “دین و سیاستگذاری فرهنگی“  مشارکت و همکاری می نمایند؛ حوزه علمیه قم، مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، پزوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه باقرالعلوم، مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تهران، دانشکده علوم انسانی دانشگاه اصفهان و مؤسسه علمی فرهنگی اندیشه عصر گذار.

لازم به ذکر است شورای تخصصی حوزوی بیش از ۱۵ پیش نشست با حضور اساتید و نخبگان حوزه سیاستگذاری فرهنگی طراحی نموده که با همکاری مراکز و نهادها مشارکت کننده برگزار خواهد گردید. زمان برگزاری این پیش نشست ها متعاقبا اعلام خواهد گردید.

علاقه مندان برای اطلاع دقیق از محورهای موضوعی همایش و همچنین ظوابط ارائه مقالات می توانند بروشور معرفی همایش را از اینجا دریافت نمایند یا به صفحه اختصاصی این همایش در پایگاه اینترنتی شورای تخصصی حوزوی به آدرس: SHHO.IR  مراجعه نمایند.

پوستر یا کیفیت همایش را نیز از اینجا دریافت نمایید.

***

مهلت ارسال مقالات

ارسال چکیـده مقالات: حداکثر تا تاریخ ۲۰/۲/۱۳۹۴

ارسال اصـل مقــالات: حداکثر تا تاریخ ۲۰/۵/۱۳۹۴

***

وب سایـت همـایش: www.shho.ir

پسـت الکترونیـــک: nazariehfarhangi@sccr.ir

ارسال مقالات این همایش صرفاً از طریق پسـت الکترونیـــک امکان‌پذیر است.

***

دبیرخانه همایش: قم، چهار راه شهدا، ابتدای خیابان آیت‌الله مرعشی نجفی (ارم)، روبروی کوچه ۲۰،‌ ساختمان داروخانه نصر، طبقه­ ی دوم. کدپستی: ۱۴۴۳۹ ـ ۳۷۱۳۷

تلفــــن دبیـرخانه: ۳۷۸۳۷۰۶۹ ـ ۰۲۵

 
  23/12/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.