صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نشست علمی چگونگی معاصر سازی الگوهای برجسته دینی برگزار می‌شود

نشست علمی چگونگی معاصر سازی الگوهای برجسته دینی برگزار می‌شود


دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان از برگزاری نشست علمی بین‌المللی با موضوع «چگونگی معاصر سازی الگوهای برجسته دینی» با محوریت شخصیت حضرت زهرا(س) در تهران خبر داد.

طوبی کرمانی، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مدیرکل بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی، با بیان این که تمامی علما و بزرگان شیعه و اهل سنت بر شخصیت برجسته حضرت فاطمه صدیقه(س) اجماع داشته و ایشان را سرور زنان جهان می‌دانند، گفت: بر اساس همین موضوع مجمع تقریب مذاهب اسلامی و اتحادیه جهانی زنان مسلمان هم‌زمان با ولادت این بانوی بزرگوار اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف ملی و بین‌المللی با هدف تبیین شخصیت ایشان کرده است.

 

وی با اشاره به این که تمامی علمای اهل سنت بدون هیچ تردیدی حضرت زهرا(س) را سرور زنان عالم و صاحب مقام شفاعت و کرامت دانسته و برای ایشان احترام زیادی قائل هستند، افزود: ما شاهد گرایش روز افزون زنان مسلمان چه شیعه و چه سنی به مقام و شخصیت حضرت زهرا(س) هستیم.

 

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با بیان این که جهانی سازی شخصیت حضرت زهرا(س) نیازمند برنامه ریزی منظم و هدفمند است، ادامه داد: در همین راستا اتحادیه جهانی زنان مسلمان برای استفاده از نظرات و اجماع فکر زنان فرهیخته اسلامی در راستای الگو سازی شخصیت حضرت زهرا(س) اقدام به برگزاری نشست بین‌المللی با عنوان «چگونگی معاصر سازی الگوهای برجسته دینی»  کرده است.

 

کرمانی تصریح کرد: در این همایش بانوان فرهیخته دینی مسلمان از 9 کشور اسلامی گرد هم آمده و در خصوص الگو سازی جهانی شخصیت حضرت زهرا(س) به عنوان سرور زنان عالم تا قیامت، با یکدیگر به گفت وگو و تبادل نظر خواهند نشست.

 

وی با اشاره به این که میهمانان فرهیخته این جلسه بانوان برجسته دینی و فعال فرهنگی شیعه و سنی هستند، اظهار کرد: کسانی که در این همایش حضور دارند مقام‌هایی در سطح وزیر، استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه‌های برجسته جهان را داشته و با توجه به سمت‌ها و فعالیت‌های این افراد می‌توان انتظار داشت پس از این همایش یک گام جهانی برای معرفی شخصیت حضرت زهرا(س) به زنان عالم صورت گیرد.

 

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان افزود: این همایش 25 فروردین ماه در سالن همایش‌های صدا و سیما در تهران برگزار خواهد شد و بانوان مسلمان از کشورهای ایران، الجزایر، سوریه، افغانستان، سنگال، ترکیه، لبنان، کویت و یونان در این همایش علمی بین‌المللی شرکت می‌کنند.

 

کرمانی همچنین از برگزاری برنامه‌هایی ملی و بین‌المللی دیگر با محوریت شخصیت حضرت زهرا(س) در داخل و خارج از کشور توسط مجمع تقریب مذاهب اسلامی خبر داد و افزود: در تهران با مشارکت شهرداری تهران جشن بزرگ نگین آفرینش«فاطمه، بانوی مهرـ ام ابیها سلام علیها» برگزار خواهد شد.

 

وی یادآور شد: در 9 کشور خارجی و هفت استان مرزی کشور جشن سالروز ولادت حضرت زهرا(س) برگزار شده و همچنین برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فاطمی با حضور هفت شاعر برجسته شیعه و سنی در قم از دیگر برنامه‌هایی است که هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) برگزار می‌شود.
 

  1394/01/18
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.