صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

چهارمين نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران حوزه معاونت سيما

چهارمين نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران حوزه معاونت سيما


 به گزارش روابط عمومي مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسيما، چهارمين نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران حوزه معاونت سيما برگزار شد. اين نشست با حضور آقايان شمسي رئيس مرکز صبا، عبدالملکي رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار و جمعي از مديران اين مرکز، روز دوشنبه سي‌و يکم فروردين ماه سال جاري در اتاق جلسات مرکز برگزار شد.

در اين نشست، دکتر عبدالملکي ضمن معرفي مرکز پژوهش و سنجش افکار و ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي آن بر تعامل هر چه بيشتر اين مرکز با تهيه‌کنندگان و توليدکنندگان انيميشن‌هاي مرکز صبا تأکيد نمود و در زمينه تأمين پژوهش‌هاي مورد نياز آن مرکز به ويژه در حوزه نظرسنجي و افکارسنجي، علوم شناختي، پژوهش‌هاي ديني و مباحث اعتقادي کودکان و نوجوانان، ادبيات کهن و قصه‌هاي عاميانه براي توليد انيميشن‌هاي جديد اعلام آمادگي کرد.

در ادامه اين نشست، شمسي رئيس مرکز صبا ضمن معرفي آن مرکز و تشريح فعاليت‌هاي آن گفت: «عمده فعاليت مرکز صبا در زمينه توليد انيميشن براي کودکان و نوجوانان است. در اين راستا بهره‌گيري از پژوهش‌ها، کتاب‌ها و نتايج نظرسنجي‌هاي مرکز براي توليد انيميشن‌هاي جديد از اهميت بالايي برخوردار است؛ به گونه‌اي که در رويکرد جديد نتايج نظرسنجي‌هاي اين مرکز در سياست‌گذاري‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي مرکز صبا بسيار مؤثر و کارگشا خواهد بود».

آقاي شمسی ضمن اشاره به تأکيد رياست محترم سازمان بر توليد انيميشن‌هاي کوتاه و اثرگذار و توجه ويژه به محتوا افزود: «در محتواي انيميشن‌ها تلاش شد قهرمان‌پروري براساس اسطوره‌ها و مباني سبک زندگي ايراني ـ اسلامي مورد توجه قرار گيرد و براي کودکان و نوجوانان اسطوره‌سازي شود».

رئيس مرکز صبا هيجان، قهرماني و خنده را از موارد اصلي مورد توجه اکثر کودکان و نوجوانان دانست و گفت: «ما بايد با توليد انيميشن‌هاي جذاب و پرمحتوا براي کودکان و نوجوانان آنان را پاي تلويزيون بنشانيم».

در پايان اين نشست، مديران، پژوهشگران و کارشناسان مرکز پژوهش و سنجش افکار، ديدگاه‌ها و نظرهاي خود را درخصوص انيميشن‌هاي توليدي مرکز صبا با رئيس آن مرکز مطرح و پيشنهادهاي سازنده‌اي ارائه کردند.

  1394/02/01
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.