صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

تعامل رسانه ملي با پژوهشكده علوم شناختي

تعامل رسانه ملي با پژوهشكده علوم شناختي
رئيس هيات امناء پژوهشكده علوم شناختي در ديدار با رئيس مركز پژوهش و سنجش افكار صدا و سيما  ، اين رسانه را ابزاري براي تحول شخصيت و فرهنگ مردم دانست .

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي  دكتر كمال خرازي رئيس هيات امناء پژوهشكده علوم شناختي در ديدار با رئيس و تني چند از مديران كل مركز پژوهش و سنجش افكار  صدا و سيما ،با قدرداني از تلاش‌‌هاي شكل گرفته در اين سازمان گفت:حركت‌هاي خوب و پر تلاش محققان رسانه ملي را به فال نيك مي‌گيريم .

وي افزود: از ظرفيت‌هاي لازم در پژوهشكده علوم شناختي براي همكاري با صدا وسيما بهره خواهيم گرفت .

دكتر خرازي همچنين با تأكيد بر اين نكته كه صدا و سيما يك دستگاه حساس و مهمي است كه رسالت عظيمي را در راستاي اهداف انقلاب دارد و در حقيقت هدايت‌كننده جامعه انقلابي و اسلامي ماست افزود: مركز پژوهش و سنجش افكار رسانه ملي مي تواند با ابزار هاي مطالعاتي خود به توليد برنامه هاي با كيفيت بيشتر و با اشكالات كمتر كمك كند .

رئيس هيأت امناء پژوهشكده علوم شناختي گفت: نگاه صداو سيما خوشبختانه يك نگاه شناختي به مسائل اجتماعي، اقتصادي،فرهنگي جامعه است و با توجه به ظرفيت‌هاي عظيم و نيروهاي برجسته در صدا و سيما اميد مي‌رود در آينده برنامه‌هاي صدا و سيما تأثيرگذاري بيشتري را در جامعه داشته باشد .

دكتر خرازي با تأكيد به اينكه پژوهشكده علوم شناختي آماده هر گونه كمك و مساعدت به رسانه ملي است افزود : دانشجويان ، محققان و استادان اين پژوهشكده آمادگي كامل دارند در توليد برنامه‌هاي تلويزيوني و راديويي به رسانه ملي كمك كنند چرا كه در حوزه رسانه‌اي اگر مجهز به تكنيك‌هاي رسانه و هنر باشيم قطعاً تحول ايجاد خواهد شد .

محمد مسعود ابوطالبي مشاور ارشد رئيس رسانه ملي نيز در اين جلسه با بيان اينكه مديران و كارشناسان مركز پژوهش و سنجش افكار صدا و سيما ترسيم‌گر آينده‌‌ پژوهش‌هاي علمي و توليدات ، در رسانه ملي هستند گفت:امروز هدايت و مديريت افكار و تاثيرگذاري فرهنگ كشور از جمله ماموريت‌هاي اصلي سازمان صداوسيماست و ما به دنبال به كارگيري ساز و كار علمي و پژوهشي در اين خصوص هستيم .

وي افزود :درحال حاضر بيش از 80 درصد از مردم بيننده شبكه‌هاي تلويزيوني هستند كه اين مزيت‌ به رسانه ملي كمك مي كند تا با بهره گيري از پژوهش هاي علمي ، برنامه هاي موثري براي تبيين فرهنگ ايراني اسلامي تهيه و پخش كند .

دكتر عبدالملكي رئيس مركز پژوهش و سنجش افكار سازمان صداوسيما هم در اين جلسه تعامل و همكاري پژوهشكده علوم شناختي با رسانه ملي را خواستار شد و گفت: اين مركز در حال حاضر ، يكي از روش‌هاي دقيق و علمي نظرسنجي را درخصوص فعاليت‌هاي انتخاباتي، و مشاركت‌هاي مردمي بكار گرفته است كه نتايج اين مطالعات در انتخابات گذشته بسيار دقيق و به دور از خطا بود .

دكتر عبدالملكي گفت : نظرسنجي و تحقيق در موضوع يارانه‌ها و چندين مطالعه كاربردي در زمينه رسانه‌هاي نوين و نياز هاي مخاطب از ديگر فعاليت‌هاي پژوهشگران اين مركز است .

  1394/01/05
     
     
     
     
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.