صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

محب صادق آل الله دکتر آیینه وند پس از تحمل رنج بیماری دعوت حق را لبیک گفت.

محب صادق آل الله دکتر آیینه وند پس از تحمل رنج بیماری دعوت حق را لبیک گفت.


دکتر صادق آئینه وند، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی استاد تاریخ اسلام دانشگاه تربیت مدرس و چهره ماندگار ، ۱۷ اردیبهشت ماه به دیدار حق شتافت.
 پیکر مرحوم صادق آیینه وند چهره ماندگار تاریخ، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی صبح روز یکشنبه (فردا) از محل دانشگاه تربیت مدرس به سمت قطعه نام آوران بهشت زهرا تشییع می شود.
 

قرار است آیین وداع با پیکر دکتر آیینه وند ساعت 8:30 روز یکشنبه در پژوهشگاه علوم انسانی و ساعت 9:30 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

مراسم ختم این فقید سعید نیز ساعت 16 تا 17:30 روز دوشنبه در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

دکتر صادق آیینه وند پنجشنبه به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران، دار فانی را وداع گفت.

وی پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به عنوان رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب شده بود.

دکتر آیینه وند در سال های پر بار زندگی اش طی فعالیت های علمی ارزنده که حاصل آن بیش از 100 مقاله در مجلات علمی داخلی و بین المللی به زبان های فارسی و عربی و 35 کتاب در قالب تالیف، تحقیق، ترجمه بوده و تربیت صدها دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است از مسئولیت های مراکز علمی و دانشگاهی نیز منشا خدمات ارزشمندی بوده است.

ریاست مرکز سیاست علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نیز تاسیس مجله بین المللی علوم انسانی جمهوری اسلامی به دو زبان عربی و انگلیسی از حمله سوابق دکتر آیینه وند به شمار می آید.

از دیگر فعالیت های دکتر آیینه وند می توان به تاسیس مجله آفاق الحضارة الاسلامیه در تمدن اسلامی به زبان عربی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که سردبیری آن را به عهده داشت، پیشنهاد و تاسیس رشته های تاریخ و مطالعات زنان در دانشگاه های کشور، تدریس درس تاریخ اسلام در دانشگاه های حوزه در قم به پیشنهاد استاد علامه مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی و خدمات شایان گسترده دیگر به ویژه ترویج فرهنگ ایثار اهل بیت اشاره کرد که زمینه ساز تعلیم و تربیت فرهیختگان میهن عزیز بوده و آثار علمی و فرهنگی درخشانی در تحول و پیشرفت جامعه علمی کشور داشته است.

در طی حیات پربار این استاد دانشگاه از طرف مراکز علمی و دانشگاهی مراسم بزرگداشت فراوانی و تقدیر از فعالیت های علمی ارزنده وی به عمل آمد که از جمله آن ها می توان به استاد نمونه کشوری در سال 1373 و در سال 1383 فرهیخته استان همدان، 1385 چهره ماندگار، 1390 پیشکسوت علوم انسانی در پنجمین دوره جشنواره بین المللی فارابی و محقق و استاد برجسته کشور در جشنواره علامه طباطبایی بنیاد علمی نخبگان اشاره کرد.
 

  1394/02/19
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.