صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همایش علمی «خانواده و تعلیم و تربیت، چالش‎ها و چشم‎اندازها» آغاز به‌کار کرد

همایش علمی «خانواده و تعلیم و تربیت، چالش‎ها و چشم‎اندازها» آغاز به‌کار کرد


همایش علمی «خانواده و تعلیم و تربیت، چالش‎ها و چشم‎اندازها» با هدف بررسی راهکارهای تحکیم بنیان خانواده، تقویت ارتباط خانه و مدرسه و معرفی الگوهای تربیت فرزند برتر در جامعه، در دو بخش فرهنگیان و دانشجو، معلمان و دانش‎‏آموزان در تبریز آغاز به‌کار کرد.

از آذربایجان شرقی، کامیار قهرمانی‌‎فر، دبیر علمی همایش علمی «خانواده و تعلیم و تربیت، چالش‎ها و چشم‎اندازها» امروز، 22 اردیبهشت در حاشیه این همایش در گفت‌وگو با خبرنگاران از ارسال 456 اثر به دبیرخانه این همایش خبر داد و اظهار کرد: این همایش یک روزه در دو بخش فرهنگیان و دانشجومعلمان و دانش‎‏آموزان برگزار می‎شود که در بخش اول 381 اثر و در بخش دوم 76 اثر به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی ادامه داد: آثار رسیده به دبیر خانه این همایش پس از سه مرحله بررسی مورد داوری قرار گرفته است و 43 اثر در بخش فرهنگیان و 24 اثر در بخش دانش‎آموزان به منظور ارائه به شکل پوستر و مقاله در همایش پذیرش شده است.

قهرمانی‌‎فر با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: بررسی راهکارهای تحکیم بنیان خانواده، تقویت ارتباط خانه و مدرسه و معرفی الگوهای تربیت فرزند برتر در جامعه از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

وی افزود: این همایش در محورهای خانواده موفق، تحکیم بنیان خانواده، الگوهای مناسب پوشش و حجاب، شیوه های فرزندپروری، مهندسی فرهنگی درحوزه تعلیم و تربیت و جنگ نرم برگزار می‎شود.

وی از برگزاری دو عنوان کارگاه آموزشی در حاشیه این همایش خبر داد و گفت: در حاشیه برگزاری این همایش کارگاه آموزشی معرفی خانواده موفق و مهندسی فرهنگی در چشم‎انداز 1404 با حضور شرکت‎کنندگان در همایش مذکور برگزار می‎شود.

دبیر این همایش علمی همچنین اضافه کرد: در بخش جانبی این همایش نمایشگاهی از آثار دانش‎آموزان نیز برای بازدید دایر خواهد بود.

وی با اشاره به تصویب سند تدبیر و توسعه استان و تاثیرات فرهنگی این سند اظهار کرد: در بخش فرهنگی اجتماعی این سند هسته کلیدی تحکیم بنیان خانواده تعریف شده است و در این هسته تلاش می‎‏شود تا استحکام بخشی به بنیان خانواده مورد تاکید قرار گیرد و این همایش نیز تلاشی در جهت تحقق این مهم است.

یادآور می‌شود، همایش علمی «خانواده و تعلیم و تربیت، چالش‎ها و چشم‎اندازها» امروز، 22 اردیبهشت از ساعت 8 صبح تا عصر همان روز درسالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار می‎شود.

 
 
 
 

  1394/02/22
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.