صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مشارکت پژوهشگران واحد فرهنگ مردم در همايش نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران

مشارکت پژوهشگران واحد فرهنگ مردم در همايش نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران


پژوهشگران واحد فرهنگ مردم مرکز با ارائه سه مقاله در همايش« نماز در آيينه ميراث فرهنگي ايران» شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومي مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسيما: این همایش با همکاری پژوهشکده مردم شناسی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روزهای 29و30 اردیبهشت و همزمان با هفته میراث فرهنگی در موزه ملی برگزار شد.
در این همایش از کتاب «نماز، فرهنگ نذر و غذاهای آیینی در اعیاد اسلامی» که توسط پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و با همکاری واحد فرهنگ مردم تهیه شده است، رونمایی شد. این کتاب حاصل تحقیقات محققان این دو مرکز از جمله مقالات و مردم‌ نگاری‌های آنان درباره نماز و فرهنگ نذر و غذاهای ایرانی در اعیاد اسلامی (فطر، قربان، غدیر) است.
در دومین روز همایش نماز، پژوهشگران واحد فرهنگ مردم سه مقاله با عناوین «بازنمايي نماز در فرهنگ مردم ايران؛ با تأکيد بر آيين‌ها» (شهرزاد دوستی، رقیه محمدیاری، شایسته بهرامی)، «شناخت‌شناسی نمادهای نماز در صنایع دستی ایران‌؛ مفهوم‌، شکل و فرم» (محبوبه پیشخانی، سویل ماکویی) و «تحلیل محتوای ضرب‌المثلهاي فارسي با موضوع نماز در ادبیات مکتوب و شفاهی» (علی آنی زاده، الهه شایسته رخ، فاطمه عظیمی‌فرد)ارائه کردند.  1394/02/30
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.