صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

چهارمین همایش کشوری «پژوهش در توسعه سلامت» برگزار می‌شود

چهارمین همایش کشوری «پژوهش در توسعه سلامت» برگزار می‌شود


چهارمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با محوریت مراقبت‌های نوین در سلامت ۲۹ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می‌شود.
از خراسان جنوبی، اصغر زربان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز گذشته، 27 اردیبهشت‌ماه درجمع خبرنگاران گفت: در توسعه زیر ساخت‌های ساختمان، پژوهشکده هدایت‌الله ناصح بیرجند کلنگ‌زنی شده است.

وی به فعالیت سه مرکز تحقیقاتی مصوب و یک مرکز رشد در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اشاره کرد و افزود: امسال برای طرح‌های فناورانه و تألیف کتب علمی اعتبار ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اجرای طرح جامع سلامت به‌زودی در استان خراسان جنوبی خبر داد و عنوان کرد: با این طرح به دنبال ریزفاکتورهای علت‌های بیماری‌ها هستیم و بر این اساس گروه بزرگی به‌عنوان جامعه هدف انتخاب و برای مدت طولانی تحت کنترل قرار می‌گیرند.

زربان ادامه داد: با توجه به گستردگی کار در دو هفته آینده کارشناس وزارت بهداشت و درمان به استان می‌آید تا تمام جوانب کار بررسی شود و احتمالاً در سه ماه آینده طرح شروع شود.

وی با بیان اینکه چهارمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با محوریت مراقبت‌های نوین در سلامت 29 اردیبهشت در بیرجند برگزار می‌شود، گفت: در طول فراخون مقالات بیش از 285 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که در مجموع 181 مقاله پذیرش شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: از مجموع مقالات مورد تائید 35 مقاله در قالب سخنرانی و 95 مقاله در قالب پوستر کاغذی و 51 مقاله در قالب پوستر الکترونیک ارائه خواهد شد.

 

  1394/02/28
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.