صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

۳۱ اردیبهشت‌؛ زمان برگزاری نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی

۳۱ اردیبهشت‌؛ زمان برگزاری نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی


دبیر همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی از برگزاری نهمین دوره این همایش در روز ۳۱ اردیبهشت‌ماه جاری خبر داد و گفت: مشارکت پژوهشگران جهان اسلام در این همایش نسبت به سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته است.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمد اکبری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در حاشیه برگزاری پنجمین المپیاد قرآن و عترت این دانشگاه  از فارس، با اشاره به اقدامات فاخر این دانشگاه در برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های قرآنی گفت: یکی از امتیازات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزاری همایش‌های پژوهش‌های قرآنی در سطح بین‌المللی و ملی است که بحمد الهی استقبال و مشارکت خوبی از داخل و خارج از این همایش‌ها شده است.

وی افزود: برگزاری این همایش آثار و برکات خوبی برای جامعه قرآنی و انقلابی و اصحاب بیان و بنان و فرهیختگان و پژوهشگران کشوری به‌ویژه در حوزه های علمیه و دانشگاه‌های کشور داشته که شاهد آن هستیم.

اشاره به محورهای نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی

اکبری با اشاره به برگزاری نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی اظهار کرد: در این همایش که امسال در روز 31 اردیبهشت‌ماه جاری در سالن اجلاس‌های تهران برگزار خواهد شد، موضوعات مختلفی با موضوع قرآن کریم و فرهنگ وحیانی با محورهای گوناگون شامل مبانی و شاخصه‌های فرهنگ اسلامی، ماهیت و ارکان فرهگ اسلامی، آثار فردی و اجتماعی فرهنگ اسلامی، اهل بیت(ع) و فرهنگ اسلامی و مقایسه تطبیقی فرهنگ اسلامی و غربی و آسییب‌شناسی چالش‌ها و موانع فرهنگ اسلامی و موارد دیگری که موضوع ضروری و روز و نیاز کشور و جامعه اسلامی است.

دبیر نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی بیان کرد: اساساً هدف بزرگ انبیای الهی ایجاد فرهنگ توحیدی و وحیانی و آسمانی بوده و تا انسان به این فرهنگ خود را متلبس نکند و با فرهنگ توحیی الهی آسمانی و قرانی خو نگیرد و در جامعه این فرهنگ تبلور و تجلی پیدا نکند به آن کمالی که برای آن خلق شده نائل نخواهد شد.

به گفته وی، در نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی مشارکت چشمگیری از دانشمندان، پژوهشگران و اصحاب قلم و بیان کشورهای خارجی شده است و نسبت به سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته و همینطور از داخل کشور فرهیختگان به نام و مشهور در این همایش مشارکت داشته و شرکت می‌کنند.

برگزاری کنگره هلال‌ بن‌علی(ع) در راستای اعتلای فرهنگ قرآنی

اکبری در ادامه با بیان اینکه در راستای همان هدف اصلی اعتلای فرهنگ قرآن و وحیاینی دانشگاه علوم و معارف قرآن باز همایش‌های دیگری برگزار کرده و می‌کند، گفت: کنگره هلال‌ بن‌علی(ع) که فرزند حضرت علی(ع) است در شهرستان آران و بیدگل که مزار و حرم این امامزاده جللیل‌القدر است، همایشی درباره شخصیت حسبی و نسبی ایشان، آثار هجرت، مادی، معنوی، اجتماعی و منطقه این امامزاده در اثر حضور ور حلت ایشان در آن منطقه و شهرستان و همینطور نقش و اساس جایگاه امامزادگان در اعتلای فرهنگ دینی و مذهبی برگزار شده و نتایج آن اعلام شده که یکی از مأموریت‌های این دانشگاه بود.

همایش وقف از منظر قرآن در نیمه دوم سال جاری برگزار می‌شود

معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از برگزاری همایش وقف از منظر قرآن کریم خبر داد و گفت: به یاری خدا محورهای اساسی این همایش آماده است که بر روی سایت ارسال شود و به زودی پوسترهای فراخوان آن به مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به زمان برگزاری این همایش اظهار کرد: زمان دقیق برگزاری این همایش هنوز معلوم نیست ولی در نیمه دوم امسال به یاری خدا برگزار خواهد شد.

 
 
 
http://www.iqna.ir/fa/News/3221828
 

  1394/02/27
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.