صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

قائم‌مقام رسانه ملی در هم‌اندیشی آینده تلویزیون : تحولات بزرگی در آینده فناوری سازمان صورت می گیرد

قائم‌مقام رسانه ملی در هم‌اندیشی آینده تلویزیون : تحولات بزرگی در آینده فناوری سازمان صورت می گیرد


 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه پژوهش‌های راهبردی رسانه، نشست علمی با عنوان «آینده تلویزیون در ایران» با حضور دکتر اخوان بهابادی، قائم‌مقام رئیس سازمان صداوسیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین ، دکتر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش وسنجش افکار ، مهندس عسگری ساری رئیس مرکز توسعه رسانه‌های نوین، مهندس حاج الفخانی مدیر کل رسانه‌های نوین ترکیبی و جمعی از مدیران ، پژوهشگران ، برنامه سازان وکارشناسان فنی سازمان روز یکشنبه ۲۴ خردادماه درسالن جلسات این مرکز برگزار شد.

.در ابتدای این نشست، رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار به تبیین تحولات شگرف در حوزه‌ارتباطات و فناوری رسانه پرداخت وگفت: سپهر رسانه‌ای ، آینده تلویزیون در سایه‌‌ِ‌ همین تحولات، دچار تغییرات جدی شده است. وی همچنین به تلاش‌های صورت گرفته ازسوی مرکز پژوهش و سنجش افکار در زمینه‌آینده‌پژوهی رسانه حول محور آینده تلویزیون اشاره و ابراز امیدواری کرد  این مرکز در آینده نزدیک برآیند نشست‌ها و مجموع مقالات مرتبط با این موضوع را منتشر سازد.

در ادامه‌ این نشست، دکتر اخوان بهابادی با توصیف فضای حاکم بر تعامل و همگرایی حوزه برودکست و فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا، مزایای متنوع بهره‌گیری سازمان صداوسیما را  از فناوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد. قائم‌مقام رئیس سازمان صداوسیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین با اشاره به سلسله نشست‌ها و مطالعات متنوع صورت‌گرفته در مورد آینده‌پژوهی رسانه، اجرای پروژه ارائه خدمات صوتي و تصويري فراگير مبتني بر ‌ IPTVودیگر استانداردهای مبتنی بر اینترنت وشبکه را از اولویت‌های سازمان صداوسیما با توجه به خدمات گسترده صوتی و تصویری این سرویس دانست و به تشریح اقدامات قانونی، حقوقی و محتوایی صورت گرفته در‌ این زمینه پرداخت. دکتر اخوان ضمن تاکید بر  ایجاد آمادگی لازم برای این تحول بزرگ در سازمان صداوسیما، و تبدیل سازمان به یک سازمان جدید گفت: «مفاهیم موجود در این سرویس بسیار متفاوت با مفاهیم حاکم بر رادیو‌ تلویزیون سنتی است و به همین منظور، به بازتعریف و مطالعه در مورد مأموریت‌های جدید، شرح خدمات و حتی ساختار‌های جدید نیازمند است.»

 درادامه این نشست ،آقای مهندس عسگری ساری با برشمردن مسائل حقوقی و سیاست‌گذاری، مسئله حقوق مؤلف، نوع ارائه محتوا و جذب، نگهداشت و کسب رضایت مخاطبان از IPTV، فرصت‌های بسیار پیش رو در این زمینه رابرشمرد  وافزود: در جهت اعتلای سازمان صدا وسیما،  برگزاری نشست‌های مختلف علمی و فنی دراین خصوص ضروری است.

در بخش پایانی این نشست، پژوهشگران ، مدیران و کارشناسان بخش های مختلف سازمان صداوسیما ، به طرح مسائل و دیدگاه‌های خود پرداختند.

گفتنی است سلسله نشست های آینده پژوهی رسانه در مرکز پژوهش وسنجش افکار صداوسیما ادامه خواهد یافت.


  1394/03/25
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.