صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق

دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق


آشنايي با اهميت اخلاق، انگيزه فراگيري مباحث اخلاقي را در انسان بيشتر مي كند و هرچه افراد جامعه با اهميت اخلاق در روابط اجتماعي و محيط اجتماع بيشتر آشنا شوند، در پيمودن مسير رشد و تعالي خود و ديگران موفق تر خواهند بود.

همواره انسان­ها، به فراگيري تمام آموزه هاي الهي براي پاسخ گويي به فطرت حقيقت خواه و خداجوي خود نياز دارند و در شرايط كنوني، نياز به علم اخلاق و مباحث اخلاقي، بيش از گذشته احساس مي شود. گفتني است برخي ناآگاهانه، مسائل اخلاقي را امري خصوصي در زندگي شخصي افراد به شمار مي آورند يا آن را تنها شامل مسائل مقدس روحاني و معنوي مي دانند و معتقدند مسائل اخلاقي، تنها در زندگي اخروي تأثير دارد، در حالي كه اين انديشه، نادرست است. بسياري از مسائل اخلاقي و بلكه همه آنها، در زندگي انسان اثرگذار هستند كه اين آثار مي تواند مادي باشد يا معنوي.

جايگاه و اهميت اخلاق در زندگي اجتماعي تا بدان جاست كه حتي عمل كردن به قوانين و مقررات اجتماعي نيز بدون پشتوانه اخلاق ممكن نيست و اخلاق، بهترين ضامن اجراي قوانين و مقررات است.

پس از برگزاری موفق «اولین کنفرانس ملی جامعه شناسی و اخلاق» در سال 1392 و استقبال پژوهشگران از این رویداد علمی، انجمن علمی هم اندیشان مبتکر ایران زمین، اقدام به برگزاری «دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق» با تاکید ویژه بر «نقش تعلیم و تربیت در اعتلای جامعه اخلاقی» نموده است تا فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و تجارب در این حوزه باشد.

لذا بدین طریق، از اساتید، صاحبنظران، دانشجویان، کارشناسان، پژوهشگران و علاقمندان محترم در حوزه جامعه شناسی، اخلاق و علوم تربیتی دعوت می شود در صورت تمایل به ارائه مقاله یا مشارکت فردی و گروهی در این کنفرانس، نسبت به ارسال مقالات به دبیرخانه اقدام فرمایند.


محورهای کنفرانس :

    مبانی نظری، مفاهیم و راهبردها
    جامعه شناسی ارتباطات و رسانه ها
    جامعه شناسی تعلیم و تربیت
    جامعه شناسی فرهنگی
    جامعه شناسی سیاسی
    جامعه شناسی اخلاق
    فلسفه اخلاق
    اخلاق نظری
    اخلاق عملی (تربیت اخلاقی)
    اخلاق در اسلام


تاریخ های مهم


تاریخ شروع ثبت نام در همایش     20 فروردین 1394
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش     20 فروردین 1394
آخرین مهلت ثبت نام     10 مرداد 1394
آخرین مهلت ارسال مقاله     1 مرداد 1394
اعلام نتایج داوری     10 مرداد 1394
تاریخ برگزاری     20 مرداد ماه 1394
برگزارکننده     انجمن علمی هم اندیشان مبتکر ایران زمین

 

  1394/03/31
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.