صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سلسله نشست‌هاي «ماهواره و تربيت با رويكرد آگاهي‌بخشي»

سلسله نشست‌هاي «ماهواره و تربيت با رويكرد آگاهي‌بخشي»


به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما دومين نشست از سلسله نشست‌هاي «ماهواره و تربيت با رويكرد آگاهي‌بخشي» با موضوع «ماهواره و خانواده» به همت پژوهشكده باقرالعلوم (ع) سازمان تبليغات اسلامي و با همكاري اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه در سالن همايش‌هاي پژوهشكده باقرالعلوم (ع) برگزار شد.
 
حاضران اين نشست را مربيان، مشاوران، معلمان ديني و پرورشي مدارس و همچنين طلاب حوزه‌هاي علميه قم تشكيل مي‌دادند. در اين نشست، دكتر ابراهيم شفيعي سروستاني مديركل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما به بررسي آثار زيان‌بار شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان بر بنيان خانواده‌هاي ايراني پرداخت و مباحث خود را در چهار محور مطرح كرد: 1. بررسي سير تاريخي ورود شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان به فضاي رسانه‌اي جمهوري اسلامي و اهداف و راهبردهاي اين شبكه‌ها؛ 2. بررسي و تحليل محتواي سريال‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي؛ آثار و تبعات سريال‌هاي شبكه‌هاي فارسي زبان ماهواره‌اي در حوزه خانواده، جوانان و نوجوانان؛ 4. بررسي راهكارهاي مواجهه با شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي‌زبان.

در اين نشست، همراه با نمايش چند كليپ؛ برخي آثار شبكه‌هاي ماهواره‌اي همچون طلاق، ازدواج سفيد، رواج سبك زندگي غربي، ترويج بي‌بندباري و فساد، مصرف‌گرايي بررسي شد. در پايان اين نشست كتاب‌هاي ارزشمندي نيز در اين زمينه به حاضران در نشست معرفي شد.

  1394/04/23
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.