صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مرکز پژوهش و سنجش افکار، اتاق فکر شبکه‌های تولیدی و برنامه ساز

مرکز پژوهش و سنجش افکار، اتاق فکر شبکه‌های تولیدی و برنامه سازبه گزارش روابط عمومي مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسيما، هفتمین نشست هم‌انديشي مديران مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران حوزه معاونت سيما  با هدف بهره‌گیری از دستاورد‌ها و آثار پژوهشی مرکز در تولید برنامه‌های تلویزیونی برگزار شد. اين نشست با حضور آقايان احسانی مدیر شبکه یک سیما ،دکتر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش وسنجش افکار و جمعی از مدیران و پژوهشگران روز دوشنبه پنجم مردادماه سال جاری در اتاق جلسات این مرکز برگزار شد.
در اين نشست، دکتر عبدالملکي رئیس مرکز پژوهش وسنجش افکار، ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدیر شبکه یک سیما و معرفي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي این مرکز بر تعامل هر چه بيشتر با تهيه‌کنندگان شبکه یک سیما تأکيد کرد. وی پاسخ به نیازهای تولید و کمک به برنامه‌سازان را از الویت‌های این مرکز دانست وگفت این مرکز آمادگی دارد به عنوان اتاق فکر در خدمت برنامه‌سازان وگروه‌های تولیدی شبکه‌ها باشد. وی همچنین افزود: درصدد هستیم با سرعت عمل بیشتری به نیازهای پژوهشی  شبکه‌ها پاسخگو باشیم و پژوهش های مورد نیاز آنها رابه موقع دراختیار آنان قرار دهیم.
در ادامه اين نشست، آقای احسانی مدیر شبکه یک سیما ضمن مهم دانستن نتایج نظرسنجی مرکز برای مدیران و گروه‌های تولیدی وبرنامه‌ساز و تاثیر آن در تصمیم‌گیری شبکه به سابقه آشنایی با مرکز پژوهش و سنجش افکار و بهره‌گیری از یافته‌های پژوهشی و نظرسنجی های این مرکز در تولید برنامه اشاره کرد و بر ارتباط موثر بین واحد‌های تولیدی وپژوهشی تاکید نمود.
مدیر شبکه یک سیما شناخت ذائقه مخاطب و اثرسنجی از برخی از برنامه‌ها و ارائه نتایج آن را از نیازهای شبکه یک برشمرد و گفت: بهتر است در ارائه نتایج نظرسنجی‌ها مقایسه صرف بین شبکه‌ها و برنامه‌های تولیدی صورت نگیرد وی همچنین مستند سازی فرایند پژوهش در تولید برنامه‌های تلویزیونی را ضروری دانست. شایان ذکر است در راستای افزایش ضریب نفوذ پیام‌های تولیدی برنامه‌های سیما، ساز و کار لازم برای برگزاری اتاق‌های فکر (ویژه برنامه‌های سیما) در مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان فراهم شده است .
 در پايان اين نشست، مديران، پژوهشگران مرکز پژوهش و سنجش افکار، ديدگاه‌ها و نظرهاي خود را درخصوص برنامه‌های شبکه یک سیما با مدیران آن شبکه  مطرح و پيشنهادهاي سازنده‌اي ارائه کردند.

 
  1394/05/05
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.