صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

بازدید رئیس مرکز مطالعات راهبردی وزارت اطّلاع‌رسانی سوریه از مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما

بازدید رئیس مرکز مطالعات راهبردی وزارت اطّلاع‌رسانی سوریه از مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما 
  رئیس مرکز مطالعات راهبردی وزارت اطلاع رسانی سوریه، در دیدار با رئیس و مدیران مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما، خواستار بهره‌گیری از تجارب پژوهشی سازمان در سنجش افکار عمومی شد.

میلاز مقداد در این دیدار ضمن آشنایی با روند فعالیت‌های پژوهشی و نظر‌سنجی‌های ملّی و برون‌مرزی افزود: کشور سوریه نیازمند پژوهش‌های راهبردی در عرصه‌های مختلف، خصوصاً پژوهش‌های رسانه‌ای و سنجش افکار است و با توجه به سوابق ارزشمند رسانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های تولید محتوا و سنجش افکار عمومی، امیدوارم زمینه‌های همکاری افزون گردد. وی ضمن انتقاد از شبکه‌های تلویزیونی العربیه، الجزیره و رسانه‌های نظام استکبار از عدم اطّلاع‌ رسانی جامع و کامل از وقایع سوریه، خواستار همگرایی و هم‌‌افزایی رسانه‌های مختلف در جهان اسلام شد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری دیدگاه‌های بسیار راهگشایی در توسعه و اثرگذاری رسانه‌های جهان اسلام دارند، افزود ؛ تحقیق این توصیه‌ها نیازمند پژوهش و بررسی علمی و تحقیقاتی در رسانه‌های منطقه است تا متناسب با ارزش‌های جوامع اسلامی و ظرفیت‌ رسانه‌ها و دشمن‌شناسی به موقع، اثرگذاری رسانه‌های اسلامی محقق شود.

در پایان مقرر شد دوره‌های آموزشی برای پژوهشگران سوریه در زمینه‌های روش‌شناسی برگزار شود و در آینده تفاهم نامه ای بین دو مرکز مبادله شود.

 
  1394/05/31
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.