صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سیاست چابک سازی رسانه قابل تقدیر است

سیاست چابک سازی رسانه قابل تقدیر است


آیت الله حسینی بوشهری، رئیس حوزه علمیه کشور در مراسم معارفه مدیرکل پژوهش رسانه در قم گفت: خدا دوست دارد نعمتی را که به افراد داده  تأثیراتش  را در رفتار و کردار آنها ببیند. وی افزود:  صدا و سیما ظرفیت‌های  بسیار بالایی دارد اما هنوز آنگونه که بایسته است از ظرفیت این رسانه  بهره گیری لازم نشده است. آیت الله بوشهری به این نکته اشاره کرد که ظرفیت اداره کل پژوهش ‌های  رسانه بسیار بالاست و ما حوزویان در صدد هستیم  با همدلی و هم افزایی بیشتر بتوانیم از این ظرفیت‌ها بهره‌گیری لازم را به عمل آوریم. وی در ادامه از سیاست چابک‌سازی و کارآمد سازی رسانه ملی تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، طی حکمی از سوی دکتر جعفر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار، حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی به عنوان «مدیرکل پژوهش های اسلامی رسانه»این مرکز منصوب شد.
در این حکم بر برنامه‌ريزي و توجه جدي به تعامل مستمر و مؤثر با حوزه‌هاي علميه و بهره‌گيري حداکثري از ظرفيت‌هاي ارزشمند علمي و کارشناسي آن حوزه‌ها در رسانه ملی؛ اهتمام جدي به انجام پژوهش‌هاي کاربردي مورد نياز رسانه در حوزه‌هاي معارفي و ديني ؛ مسئله‌يابي و اجراي پژوهش‌هاي عميق ديني به منظور تدوين راهبردهاي رسانه‌اي براي تقويت و تعميق معرفت روشن‌بينانه ؛ رصد و شناسايي جريانات و نحله‌هاي انحرافي، با هدف توليد متون مناسب و آگاهي‌بخشي به مديران و برنامه‌سازان سازمان ؛ اهتمام به توسعه شبکه کارشناسان ديني و گسترش خدمات مشاوره‌اي به برنامه‌سازان و اصلاح فرايندها و روند توليدات پژوهشي در اين زمينه ؛ تعامل مستمر و هم‌افزا با ساير بخش‌هاي مرکز به منظور بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي آنها براي ارتقاي سطح پژوهش‌ها و محصولات و اهتمام به برگزاري مستمر نشست‌هاي حوزوي ـ رسانه‌اي به منظور ارتقاي کيفي محصولات رسانه‌اي تأکید شده است.
براین اساس مراسم  قدردانی از خدمات دکتر ابراهیم شفیعی سروستانی و معارفه مدیرکل جدید پژوهش های اسلامی رسانه، روز دوشنبه نهم شهریورماه سال جاری با حضور آیت الله حسینی بوشهری رئیس حوزه‌های علمیه کشور ، آیت الله هادوی تهرانی  از استادان برجسته حوزه، حجج اسلام: موسوی مقدم ؛ معاون امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما، لطفی نیاسر ، مدیرکل صدا و سیمای قم همچنین  دکتر جعفر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار و جمعی از مدیران ، پژوهشگران و همکاران اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه در تالار اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
شایان ذکر است حجّت الاسلام نهاوندی دارای تحصیلات سطح چهار خارج حوزه و پیش از این مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی بوده است.
همچنین رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار طی حکم جداگانه‌ای دکترابراهیم شفیعی سروستانی را به سمت مشاور رئیس مرکز در حوزه مطالعات دینی منصوب کردند.  1394/06/10
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.