صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی- اسلامی صدرا در مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما نحوه پرداختن رسانه به مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بررسی شد.

با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی- اسلامی صدرا در مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما نحوه پرداختن رسانه به مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، این مرکز به منظور بهره‌گیری از دیدگاه‌های نخبگان و اندیشمندان برتر کشور در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی صداوسیما، سلسله نشست‌های راهبردی با عنوان «اندیشه راهگشا» برگزار می‌کند.
در این راستا ششمین نشست روز دوشنبه شانزدهم شهریورماه سال جاری با حضور حجّت‌الاسلام دکتر رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی- اسلامی صدرا ، دکتر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما و جمعی از مدیران و برنامه‌سازان سازمان در سالن جلسات این مرکز برگزار شد.
حجّت‌الاسلام و المسلمین غلامی در این نشست، ضمن اشاره به هجوم وسیع بیگانگان علیه ارزش‌های فرهنگی ایران با هدف دورکردن مردم از ارزش‌های اصیل فرهنگی و انقلابی،  مسائل ، معضلات فرهنگی و اجتماعی و آسیب‌ها‌ی موجود در جامعه را بیان کرد.
  این‌ مدرس عرصه دین و مطالعات فرهنگی در ادامه افزود: صداوسیما باید بهترین  و عمیق ترین تحلیل‌ها را از شرایط فعلی جامعه ارائه نماید و راهکارهای برون رفت از بحران‌های اجتماعی را بیان کند در این راستا مرکز پژوهش و سنجش افکار می‌تواند با بهره‌گیری از کارشناسان و صاحب‌نظران خبره و استفاده از روش‌های مختلف پژوهشی، در موضوعات و مسائل مختلف جامعه از جمله مسائل اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و دینی پژوهش‌های مورد نیاز را انجام دهد و نتایج آن را در اختیار سیاستگذاران و برنامه‌ریزان جامعه قرار دهد.
مهندس جعفری جلوه نیز در این نشست ضمن اشاره به فرایند شکل‌گیری فرهنگ رسمی و فرهنگ مردمی در کشور به برخی از ظرفیت‌ها، ابعاد و ویژگی‌های این دو قالب فرهنگی اشاره کرد.
در این نشست همچنین پژوهشگران و مدیران رسانه ملی به بحث و تبادل نظر درباره مسائل اجتماعی، فرهنگی و دینی پرداختند.


  1394/06/17
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.