صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

بهره‌گیری از نتایج نظرسنجی مرکز پژوهش وسنجش افکار در اولویت‌بندی شبکه کودک ونوجوان

بهره‌گیری از نتایج نظرسنجی مرکز پژوهش وسنجش افکار در اولویت‌بندی شبکه کودک ونوجوان


به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار،  هشتمین نشست هم‌اندیشی مدیران مرکز پژوهش وسنجش افکار با مدیران و برنامه‌سازان حوزه معاونت سیما با هدف بهره‌گیری از دستاوردهای پژوهشی مرکز در تولید برنامه‌های تلویزیونی برگزار شد. این نشست با حضور محمد سرشار مدیر شبکه کودک ونوجوان، دکتر جعفرعبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار،  و جمعی از مدیران دو مجموعه ، روز یکشنبه پنجم مهرماه  سال جاری در سالن جلسات این مرکز برگزار گردید.
در این نشست، ابتدا دکتر عبدالملکی به سلسله‌نشست‌های هم‌اندیشی با مدیران حوزه سیما که طی هشت ماه گذشته برگزار شده است، اشاره کرد وگفت : این نشست‌ها به منظور افزایش ارتباط و توسعه همکاری های پژوهشی و تعاملات اثر بخش با حوزه تولید برگزار شده است.
رئیس مرکز پژوهش وسنجش افکار در ادامه ضمن معرفی  این مرکز ، توانمندی و ظرفیت‌های پژوهشی آن را تشریح کرد و در زمینه تامین نیازهای پژوهشی شبکه کودک ونوجوان به ویژه در اختیار قرار دادن نتایج  پژوهش‌های مرتبط با حوزه کودک و نوجوان، فرهنگ مردم، نظرسنجی ، نیازسنجی ، روندپژوهی و گرایش‌سنجی اعلام آمادگی کرد .
در ادامه این نشست ، سرشار ضمن معرفی شبکه کودک و نوجوان و تشریح روند شکل‌گیری آن گفت: نظرسنجی‌های مرکز پژوهش وسنجش افکار در زمینه اولویت‌بندی شبکه کودک ونوجوان از انتخاب نام تا تامین محتوا تاثیرگذار بوده است. وی افزود: با توجه به اینکه سیاست‌های این شبکه مبتنی بر افزایش تولیدات داخلی وبرنامه‌سازی در این زمینه است  به پشتیبانی محتوایی و پژوهشی مرکز پژوهش وسنجش افکار نیازمند هستیم. همچنین آسیب شناسی تولید برنامه از لحاظ کیفی از موارد مورد نیاز شبکه کودک ونوجوان است .
سرشار در ادامه افزود: این شبکه درنظر دارد، براساس یافته‌های نیازسنجی‌ها و   نظرسنجی‌ها درآینده نزدیک  به طور رسمی به سه شبکه برای سه رده سنی خردسال، کودک و نوجوان تقسیم شود. دراین زمینه مرکز پژوهش وسنجش افکار می‌تواند از طریق گرایش‌پژوهی وآینده‌پژوهی در حوزه سلایق خردسالان ،کودکان و نوجوانان همچنین بررسی و شناسایی ضریب نفوذ برنامه‌های این شبکه در بین مخاطبان،  این شبکه را  در رسیدن به اهداف یاری رساند .
در پایان این نشست، مدیران مرکز پژوهش وسنجش افکار دیدگاه‌ها ونظرهای خود را درخصوص راه‌اندازی شبکه کودک و نوجوان با مدیر این شبکه مطرح و پیشنهادهای سازنده‌ای ارائه کردند.


  1394/07/06
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.