صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نشست علمي، تخصصي «خانواده، سبك زندگي»

نشست علمي، تخصصي «خانواده، سبك زندگي»


به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه در تاريخ 4/7/94 نشست علمي، تخصصي «خانواده، سبك زندگي و ماهواره» با حضور پژوهشگران و مديران گروهها و با سخنراني حجت الاسلام  المسلمين جناب آقاي دكتر نهاوندي مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه برگزار شد. در اين نشست دكتر نهاوندي ضمن اشاره به وضعيت سپهر رسانه‌اي موجود به تعاريف تخصصي و نسبت خانواده و سبك زندگي اشاره و به ارتباط مستقيم اين دو با ماهواره در شرايط فعلي اشاره نمودند.
ايشان به فرمايشان مقام معظم رهبري و رسالت مورد تأكيد ايشان در مورد هدف اصلي انقلاب اسلامي اشاره و گفتند: تمدن سازي نوين اسلامي كه از محورهاي اصلي آن خانواده و سبك زندگي است بسيار مورد تأكيد رهبري معظم بوده كه در حكم رياست محترم سازمان در دورة جديد نيز تأكيد گرديد و بر همين اساس است كه شبكه‌هاي ماهواره‌اي بيشترين تلاش خود را در اين راستا به كار برده‌اند.
ايشان به رسالت رسانه به ويژه اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه اشاره و گفتند: با توجه به اتاق فكر موجود در ساخت برنامه‌هاي ويژه خانواده در شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان لازم است اين اداره كل با ارسال به موقع پژوهش‌ها در اين زمينه به مدد برنامه‌سازان و مديران رسانه ملي برود. ايشان در ادامه با تشريح فشارهاي اجتماعي و رواني كه بر خانواده ايراني از قبيل طلاق، بيكاري ، اعتياد و ... وارد مي‌شود گفت: لازم است بار از دوش خانواده كه تربيت‌كننده سرمايه انساني است با ارائه راهكارهاي مناسب و هنرمندانه با تقويت اميد و نشاط و ارتقاء بنيه‌هاي ديني از طريق رسانه برداريم.
وي در پايان افزود: فرصت‌هاي بسيار زيادي كه دين در اختيار ما قرار داده است كه لازم است از آن استفاده نماييم.

  1394/07/07
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.