صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

زیباکنار میزبان پرسشگران و فرهنگ یاران رسانه ملی

زیباکنار میزبان پرسشگران و فرهنگ یاران رسانه ملی
ششمین گردهمایی پرسشگران و سومین گردهمایی فرهنگیاران رسانه ملی از صبح امروز در مجتمع آموزشی فرهنگی زیبا کنار در گیلان آغاز شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی رسانه ملی با حضور پیش از یک هزار پرسشگر و هفتاد فرهنگیار خانم و آقا از سراسر کشور گرد همایی بزرگ پرسشگران و سومین گردهمایی فرهنگیاران رسانه ملی در روز یکشنبه نوزدهم مهرماه سال جاری در مجتمع آموزشی فرهنگی زیبا کنار آغاز شد.
این گرد همایی که با هدف افزایش انگیزه و باز آموزی پرسشگران سراسر کشور و تکریم از فرهنگیاران رسانه ملی بر پا شده است در طی دو روز برگزاری آن ، پرسشگران مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی در سراسر کشور با شرکت در کلا سهای آموزشی و تخصصی با شیوه های نوین پژوهش و سنجش به منظور افزایش دقت و صحت داده های آماری و پژوهشی در انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی و خبر گان رهبری آشنا خواهند شد .
یکی از ویژگی های ششمین گردهمایی بزرگ پرسشگران رسانه ملی در زیباکنار جامه عمل پوشاندن به شعار سرعت، دقت و اعتبار بخشی به فعالیت های پژوهشی رسانه ملی است.
در مراسم افتتاحیه این گردهمایی محمد مهدی منصف پور مدیرکل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار ، ضمن خیر مقدم به میهمانان به راهبرد های جدیدی در حوزه پژوهشگری سازمان در تحولات ساختاری این مرکز اشاره کرد و گفت: با تحولات جدید توانستیم به زیر ساخت های سخت افزاری و تبلتی کردن اجرای پرسشنامه توجه بیشتری داشته باشیم که حاصل آن سرعت و جمع آوری اطلاعات و داده های پرسشنامه ها خواهد بود. همچنین در بحث حرفه ای کردن پرسشگران، مدیران ، مجریان طرح های نظر سنجی ، برگزاری اردو های آموزشی مانند این گرد همایی بسیار تأثیر گذار است .
مدیرکل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی ، برگزاری این گرد همایی را در راستای تحقق راهبرد های برنامه ریزی شده مرکز دانست و گفت: این گردهمایی با هدف تقدیر از زحمات پرسشگران و فرهنگیاران ، تبادل نظر و تجربیات پرسشگران، تجدید قوا وایجاد انگیزه مضاعف برای آغاز فصل پرکار انتخابات و انجام آخرین هماهنگی در زمینه اجرای طرح های نظرسنجی انتخابات برگزار شد. وی همچنین گفت برای هر یک از اهداف تعیین شده در این گردهمایی برنامه هایی پیش بینی شده است که این برنامه ها مبتنی بر بررسی علمی و نظر سنجی از پرسشگران است.

دکتر جعفر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما در ادامه این گرد همایی گفت: پرسشگری جایگاه والایی در حلقه پژوهشی سازمان صدا و سیما دارد.
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی در این گرد همایی ضمن تقدیر از تلاش پرسشگران صدا و سیمای سراسر کشور گفت: اولین و مهمترین حلقه ارتباطی پژوهش در سازمان صدا و سیما پرسشگران هستند که می توانند به صحت داده ها و یافته ها لباس واقعیت بپوشانند. وی همچنین با اشاره به اینکه نگاه ریاست محترم سازمان صدا و سیما به امر پژوهش و پرسشگری برنامه ها نگاه ارزشمندی است افزود: امیدورم با توجه به اهمیتی که دکتر سرافراز رئیس رسانه ملی به مو ضوع پژوهش می دهند در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مثل ادوار گذشته با بهره گیری از همه فاکتور های لازم، اعتبار علمی به سازمان صدا و سیما ببخشیم و افتخاری دیگر برای رسانه ملی خلق کنیم.   در ادامه این مراسم دکتر عبدالملکی پیام دکتر سرافراز رئیس رسانه ملی را به شرح زیر قرائت کرد:

بسم‌الله الرحمن‌الرحيم
در عصري که استکبار جهاني در آوردگاه جنگ نرم با تکيه بر امواج رسانه‌اي، نفوذ فرهنگی  و استحاله ارزش‌های والای اسلامی- ایرانی را در سرلوحه سیاست‌های خود قرار داده، صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران بر مبناي تعاليم و آموزه‌هاي غني و اصيل دين مبين اسلام منادي آزادي، روشنگري، استکبارستيزي و استقلال‌طلبی است. نقش تأثيرگذار رسانه ملي در تحولات جهانی ومنطقه‌ای و ابلاغ پيام عزت، استقلال و اقتدار ايران اسلامي به جهانيان، نويدبخش شکست انحصار رسانه‌اي غرب و ظهور رسانه‌اي مستقل، آزادانديش، حق‌مدار و اخلاق‌گرا است. بي‌گمان اين موفقيت‌ها در پرتو رهنمودهاي مقام معظم رهبري (مدّظلّه‌العالي) و تلاش‌هاي خالصانه همکاران صديق و متعهد سازمان صداوسيماي جمهوري ايران تحقق يافته و تحسين همگان را برانگيخته است.
اکنون رسانه ملي، در دوره جدید فعالیت خود، براي تحقق آرمان‌ها و رسالت خود، بيش از پيش نيازمند مطالعات راهبردي و کاربردي، آينده‌پژوهي، مخاطب‌شناسي و توسعه و تعميق نظرسنجي، افکارسنجي، نيازسنجي و اثرسنجي در داخل و خارج از کشور است. اين امر نيازمند همت والاي شما پژوهشگران و پرسشگران متعهد و متخصص است که با درک شرايط و اقتضائات رسانه و بهره‌گيري از دانش بومي و روش‌هاي نوين تحقيق و پژوهش، پشتوانه علمي براي فعاليت همکاران در ديگر حوزه‌هاي سازمان فراهم آوريد.
اينجانب از تلاش‌ها و زحمات همه همکاران فعال در حوزه پژوهش به ويژه پرسشگران محترم که با روحیه جهادی، حسن خلق، صداقت و امانتداري؛ متعهدانه در شرايط جوي و جغرافيايي مختلف در اقصي نقاط کشور حضور مي‌يابند و ديدگاه‌ها و نظرات هموطنان را گردآوري مي‌کنند، همچنين از فرهنگياران عزيز که با تدوين آداب، سنن و رسوم مناطق مختلف به حفظ پايه‌هاي هويت ملي و وحدت و همدلي بين اقوام و مردمان سرزمين پهناور ايران اسلامي کمک مي‌کنند، صميمانه تشکر و قدرداني مي‌کنم و اميدوارم که اين گردهمايي فرصت مغتنمي براي تبادل و هم‌افزايي تجارب،‌ فراگيري مهارت‌هاي جديد و تجديد قوا براي آغاز يک دوره کاري پرنشاط و ثمربخش در آستانه برگزاري انتخابات دهمين دوره مجلس شورای اسلامی و  پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری باشد.
از درگاه ايزد منان براي همه شما همکاران ارجمند سلامتي و موفقيت آرزومندم.

      محمد سرافراز                 
رئيس سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران
در ادامه این گردهمایی،حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیرکل پژوهش های اسلامی رسانه ضمن اشاره به تأکید ریاست سازمان صدا و سیما بر اسلامی و جهانی بودن یک رسانه افزود: پیچیده ترین مباحثی که از قدیم تا الان مورد توجه بوده است مسئله انسان بوده است اینکه انسان کسیت ؟ وی به پرسشگران توصیه کرد اگر می خواهید کار پرسشگری انجام دهید از واحد انسانی آن را طلب کنید و دراین راستا باید اطلاعات خود را در مباحث معرفتی افزایش دهید.حجت الاسلام نهاوندی درادامه به بیان دید گاه های افلاطونی و ارسطویی که در مورد انسان وجود دارد پرداخت و به پرسشگران تأکید نمود که شما امانتدار اسرار مردم هستید و باید آن را با دقت و صحت در اختیار رسانه قرار دهید .همچنین در پایان این گردهمایی آیین تجلیل از تنی چند از مدیران مراکز پژوهش و سنجش افکار و پرسشگران و کنترل گران برتر استان ها برگزار شد که طی آن سید سجاد مدنی از شهر کرد، اعظم طاهریان از مرکز سمنان به عنوان مدیران برتر پژوهشی مراکز، محبوبه غلامی از تهران، نجمه اقتصادی از یزد ، حوریه کلانتری از رشت، آفاق عظیمی از کرمان به عنوان پرسشگران برتر و نیز مصطفی محمد صادقی از مرکز اصفهان به عنوان مجری طرح برتر همچنین اخضر آب پیکر از مرکز کرمانشاه و منصوره خسروی از تهران به عنوان کنترل گر برتر و نیز عزیزالله صمدی ناوان به عنوان فرهنگ یار برتر لوح تقدیر دریافت کردند.

  1394/07/20
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.