صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

ضرورت محور‌یابی پژوهشی و برنامه‌سازی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مدیران رسانه ملّی

ضرورت محور‌یابی پژوهشی و برنامه‌سازی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مدیران رسانه ملّی


به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار، نشست هم‌اندیشی مدیران مرکز پژوهش وسنجش افکار و مدیران شبکه قرآن سیما با هدف بهره‌گیری از دستاوردهای پژوهشی مرکز در تولید برنامه‌های تلویزیونی برگزار شد. این نشست با حضور بهرام محمدی‌نیا مدیر شبکه قرآن سیما، دکتر جعفرعبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار،  و جمعی از مدیران دو مجموعه، روز دوشنبه بیست و هفتم مهرماه  سال جاری در سالن جلسات این مرکز برگزار شد.
رئیس شورای معارف اسلامی سیما در  این نشست با  تأکید بر اهمیت پشتوانه پژوهشی برای تولید برنامه رسانه‌ای گفت : سخنان اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با مدیران رسانه ملی راهبرد کامل و تعریف شده‌ای برای شبکه‌های مختلف رسانه ملی ارائه می‌نماید و به عنوان دستور العمل عملیاتی و
 ریل‌گذاری آینده  این شبکه‌ها خواهد بود.
آقای محمدی نیا افزود: مرکز پژوهش وسنجش افکار به عنوان یک مرکز تخصصی علمی وتاثیرگذار در رسانه می‌تواند با انجام پژوهش‌های کاربردی و راهبردی در تولید برنامه‌ها، شبکه‌های رادیویی وتلویزیونی را به لحاظ محتوایی پشتیبانی نماید . وی همچنین گفت: ،نیازسنجی، اولویت‌سنجی و اثرسنجی از جمله اقدام‌هایی است  که این مرکز می‌تواند با  انجام آنها به شبکه‌های رادیویی وتلویزیونی برای جذب  هر چه بیشتر مخاطب کمک کند .
مدیر شبکه قرآن سیما ، ارتباط بین پژوهش وتولید را ضرورتی رسانه ای دانست و افزود: مرکزپژوهش و سنجش افکار می‌تواند با برگزاری نشست‌های علمی با حضور عوامل تولید به ویژه تهیه‌کنندگان و کم کردن فاصله بین تولید و صف. نقش پشتیبانی خود را برای بهره‌گیری هر چه بیشتر  از محصولات پژوهشی در تولید برنامه نشان دهد.
دکتر عبدالملکی نیز در این نشست با اعلام آمادگی مرکز پژوهش و سنجش افکار
به منظور هر گونه همکاری درجهت کیفی سازی تولیدات شبکه‌های مختلف،از رویکرد جدید و تولید محور مرکز پژوهش و سنجش افکار خبر داد
وگفت : پژوهشگران وهمکاران این مرکز از تعامل با شبکه ها و عوامل تولید استقبال می کنند و پژوهش‌های مورد نیاز آنها را تأمین خواهند کرد.
رئیس مرکز پژوهش وسنجش افکار در ادامه این نشست، با تأکید بر استفاده از فضای جدید و رسانه‌های نوین  برای ارتباط همه جانبه با بخش‌های مختلف رسانه ، و اطلاع رسانی مناسب محصولات پژوهشی، از آمادگی مرکز برای برگزاری نشست‌های هم اندیشی با عوامل تولید برنامه خبر داد.
در پایان این نشست مدیران و پژوهشگران مرکز،دیدگاه‌ها ونظرهای  خود را در خصوص برنامه‌های شبکه قرآن سیما با مدیر این شبکه مطرح کردند.


  1394/07/28
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.