صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

صدا و سيما تهاجمي با رسانه استكبار مقابله كند

صدا و سيما تهاجمي با رسانه استكبار مقابله كند


 

روابط عمومي مرکز پژوهش و سنجش افکار

آيت‌الله مكارم شيرازي:با توجه به وضعيت كنوني جامعه صدا و سيما بايد به صورت تهاجمي با رسانه استكبار مقابله كند و از نقاط ضعف آن‌ها استفاده كند.

آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي عصر امروز در ديدار با مديران ارشد پژوهشي سازمان صدا و سيما با اشاره به جايگاه والاي صدا و سيما در جامعه اسلامي تصريح كرد: صدا و سيما مي‌تواند به عنوان دانشگاهي دانشمند تربيت كرده و به عنوان طبيبي در عرصه‌هاي مختلف جامعه حضور داشته تا بيمارها و درمان‌ها را شنايي و به مردم معرفي كند.

وي اضافه كرد: همانطور كه صدا و سيما رسالت‌هاي بسياري را بر عهده دارد دانش‌پژوهان مراكز اين سازمان نيز فعاليت‌هاي خود را در عرصه‌هاي مختلف تقسيم‌بندي مي‌كنند تا در پر كردن خلاها و برطرف‌كردن مشكلات جامعه اسلامي موثر باشند.

اين مرجع تقليد با بيان اينكه دشمن در قالب حركتي منسجم عليه نظام اسلامي اقدامات رسانه‌اي بسياري را انجام مي‌دهد عنوان كرد: مبارزه نظامي و تحريم‌هاي اقتصادي نتوانسته نتايج مطلوبي براي دشمن به دنبال داشته باشد اما در تهاجم‌هاي فرهنگي اميدوار است كه بتواند در بدنه جامعه نفوذ پيدا كند.

وي با تاكيد بر اينكه صدا و سيما بايد براي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن ورود پيدا كند ادامه داد: با توجه به وضعيت كنوني جامعه صدا و سيما بايد به صورت تهاجمي با رسانه استكبار مقابله كند و از نقاط ضعف آن‌ها استفاده كند.

آيت‌الله مكارم شيرازي با بيان اينكه اخبار دشمن مي‌تواند دروغ‌گويي‌هاي خودشان را آشكار كند ابراز كرد: دشمن براي معرفي گروهك تروريستي داعش تلاش مي‌كند در صورتي كه بي‌اعتباري آن‌ها در مبارزه با داعش و رعايت حقوق بشر به خوبي قابل مشاهده است.

وي با اشاره به اينكه حادثه منا در طول تاريخ بي‌سابقه بوده است مطرح كرد: حالت سكوت و شبهه سكوت برخي از كشورهاي اسلامي كه تلفات بسياري در اين حادثه داده‌اند نشان مي‌دهد عربستان در اين راستا از توانايي‌هاي مالي خود استفاده كرده است.

اين مفسر برجسته قرآن كريم گفت: سكوت مجامع بين‌المللي، مسئولان و علما كشورهاي اسلامي خلاهايي به وجود آورده است كه صدا و سيما جمهوري اسلامي بايد با ريشه‌يابي سكوت آن‌ها و اطلاع‌رساني به جوامع مختلف اسلامي و غير اسلامي اين خلاها را پر كند؛ بنده براي علما اسلام به ويژه افرادي كه در كنگره جريان‌هاي تكفيري حضور داشتند نامه مي‌نويسم كه چرا در مورد اين حادثه ساكت هستند.

وي افزايش مشكلات جامعه اسلامي را عامل اصلي افزايش رسالت‌هاي صدا و سيما دانست و افزود: حقانيت و قدرت فرهنگي نظام اسلامي مي‌تواند در مقابل سخنان بي‌پايه دشمن ايستاگي كند زيرا طبق وعده خداوند افرادي كه در راه او گام بردارند مورد لطف الهي قرار مي‌گيرند.

آيت‌الله مكارم شيرازي بر گسترش پژوهش‌هاي صدا و سيما در عرصه‌هاي فرهنگي تاكيد كرد و ادامه داد: صدا و سيما بايد به ابعاد مختلف جامعه اسلامي توجه و براي برطرف‌سازي نيازهاي تمام اقشار تلاش كند.

وي با بيان اينكه حضور پرشور مردم در راهپيمايي‌ها بخشي از توانايي‌هاي اين سازمان را به نمايش مي‌گذارد اظهار كرد: مردم به صدا و سيما اعتماد دارند به هيمن علت اين سازمان بايد به عرصه‌هاي مخلتف جامعه ورود پيدا كرده و براي بيما‌ري‌ها درمان‌هاي مشخصي را پيدا كند تا بتواند به موفقيت برسد.

اين استاد برجسته حوزه عمليه خاطرنشان كرد:‌ طي سال‌هاي اخير تفكر افزايش امكانات اينترنتي در جامعه اسلامي رواج يافت اما با توجه به اينكه كنترل مشخصي در اين زمينه انجام نشد مشكلاتي بسياري براي جامعه اسلامي به وجود آمد.

وي با تاكيد بر هدفمند كردن تمام برنامه‌هاي صدا و سيما تاكيد كرد و افزود: خط قرمزي براي رسانه‌هاي استكباري وجود ندارد به همين علت نبايد فرهنگ اين رسانه‌ها به صورت ناآگاه به جامعه اسلامي ورود پيدا كند و رسانه ملي در برنامه‌ها تسليم فرهنگ غربي باشد.

آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به اينكه برخي از افراد از عملكرد صدا و سيما گلايه دارند تصريح كرد: صدا و سيما نبايد جناحي عمل كند؛ طبق ديده‌هاي بنده از برنامه‌هاي صدا و سيما، اين سازمان در مورد برجام كمي از خط اعتدال فاصله گرفته است.

در اين ديدار مديران مركز پژوهش و سنجش افكار و اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه حضور داشتند.
  1394/08/06
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.