صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

ديدار آيت الله عالمي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي از اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه

ديدار آيت الله عالمي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي از اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه 
 به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه در اين ديدار، ابتدا حجت الاسلام والمسلمين دكتر نهاوندي مديركل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما ضمن خير مقدم به ايشان از شخصيت وارسته حضرت آيت الله عالمي تجليل كرد.

مديركل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما به بيانات اخير مقام معظم رهبري در مورد صدا و سيما اشاره و انتظارات معظم‌له را از رسانه ملي بر شمردند و به مواردي كه به عنوان فعاليت مشترك بين دو نهاد مي‌تواند در دستور كار قرار گيرد اشاره و به تشريح ظرفيت اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه پرداختند و خواستار تشكيل كارگروه مشترك براي بررسي موارد همكاري شدند.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر نهاوندي در پايان سخنان خود به ظرفيت نشريات اداره كل براي پرداختن به مسايل گسترده جهاد كشاورزي و مباحث پيرامون آن كه مورد نياز وتوجه برنامه‌سازان و مديران رسانه ملي در اين زمينه اشاره كردند.

در ادامه اين جلسه حضرت آيت الله عالمي حضور در اين اداره كل را خير و مبارك دانستند. ايشان به مباحث مطرح شده توسط حجت الاسلام والمسلمين دكتر نهاوندي اشاره و گفتند: ما هم به دنبال چنين فضاهايي براي همكاري هستيم.

نماينده محترم ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي به پيوند عميق فضاي زيست‌محيطي با كشاورزي اشاره و از عدم فهم دقيق مسئله كشاورزي در ايران خبر دادند و كشاورزي را فراهم كردن محيط زندگي براي بشر دانستند.

آيت الله عالمي به تدوين دانش نامه اسلامي كشاورزي و منابع طبيعي و محيط زيست اشاره كردند و افزودند اين كار از جمله فعاليت‌هاي در حال انجام وزارت جهاد كشاورزي است كه تاكنون دو جلد آن چاپ شده است.

نماينده محترم ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي به اهميت بحث كشاورزي از منظر قرآن مجيد پرداختند و گفتند: در قرآن حدود 1000 آيه داريم كه بصورت صريح يا اشاره‏ به اين موضوع پرداخته اند

ايشان به روايات و سيره ائمه معصومين(ع) نيز اشاره كرده و گفتند:‌ كشاورزي بين دوامر وجوب و استحباب در فقه ما رقم خورده كه نشان از اهميت اين موضوع است.

وي همچنين به استاندارد سازي غذاي حلال اشاره كردند و افزودند: اين كار از ديگر فعاليت‌هاي حوزه نمايندگي ولي فقيه در جهاد كشاورزي است كه امروز در دنيا به خوبي مطرح و مورد استقبال قرار گرفته است.

آيت الله عالمي با توجه به واگذاري احياء زكات توسط مقام معظم رهبري به اين حوزه نمايندگي در جهاد كشاورزي اشاره كردند.

در پايان اين جلسه به همكاري نشريات اداره كل و آمادگي براي كار مشترك فی‌ما‌بین  تأكيد شد.
  1394/08/16
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.