صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نشست معاون تهذيب حوزه علميه قم و مديران اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه

نشست معاون تهذيب حوزه علميه قم و مديران اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه


 نشست معاون محترم تهذيب حوزه علميه قم و مديران اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه

به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه:در ابتداي نشست مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه تأسيس اين اداره كل را با توجه به فرموده‌هاي مقام معظم رهبري حلقه واسط حوزه و رسانه دانستند و به ظرفيت‌هاي موجود اين اداره كل اشاره كردند.

ايشان خلاء امروز جامعه اخلاق اسلامي داشتند و ظهور و بروز عرفانهاي نوظهور و انواع ايسم‌ها و تفكرات مختلف را در جهت زدودن اخلاقي از جامعه دانستند.

دكتر نهاوندي به ظرفيت عظيم موجود حوزه علميه اشاره و گفتند ظرفيت‌سازي و بسترسازي تفكرات حوزه بايد به اين منبر اشراف داشته باشد.

ايشان با توجه به ظرفيت هنر و رسانه گفتند: در توسعه گفتمان اخلاق اسلامي در جامعه بايد از اين ظرفيت به خوبي بهره‌برداري شود.

دكتر نهاوندي ترويج اخلاق به ويژه اخلاق اجتماعي را با توجه به پيشرفت و توسعه تكنولوژي امري لازم و ضروري دانستند.

در ادامه جناب حجت الاسلام همتيان معاون محترم تهذيب حوزه علميه قم به نعمت وجود نظام مقدس جمهوري اسلامي اشاره و به خدمت گرفتن رسانه در جهت تحقق اهداف والاي اسلام را آرزوي ديرينه علماء و فضلاء دانستند..

ايشان با توجه به حضور معرفي اسلام در دنياي كنوني گفتند: دنيا به ويژه مخالفين ، خطراسلام و روحانيت را با وقوع انقلاب اسلامي به خوبي فهميده است كه قطعاً با برنامه‌ريزي دقيق و ارزشمند شده است.

حجت الاسلام همتيان گفتند: دشمني كه با ابزار نظامي و كودتاي به جايي نبرده است امروز با تمام قوا در صحنه فرهنگي وارد شده است.

ايشان راه نجات را فقط تمسك به قرآن و اهل بيت (ع) دانستند و گفتند اين وظيفه خطير بر عهده حوزه‌هاي علميه است كه بتوانند معارف ناب را در اختيار رسانه قرار دهند تا با ابزارهنر هوشمندانه در اختيار جامعه قرار گيرد.

 


  1394/08/18
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.