صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

محصولات رسانه‌ای باید از پشتوانه فکری و پژوهشی دقیق و قوی برای تأثیر‌گذاری برخوردار باشد.

محصولات رسانه‌ای باید از پشتوانه فکری و پژوهشی دقیق و قوی برای تأثیر‌گذاری برخوردار باشد.


به گزارش روابط‌عمومی پژوهش و سنجش افکار
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسیما صبح روز چهارشنبه بیستم آبان‌ماه سال‌جاری در بازدید از مرکز البرز در جمع مدیران مرکز با بیان این مطلب افزود مراکز استانی صداوسیما پیشانی رسانه قلمداد می‌شوند و می‌توانند در سپهر رسانه‌ای نقش‌آفرین باشند.
دکتر عبدالملکی با تأکید بر جایگاه رسانه‌ای به‌عنوان قرارگاه فعال جنگ نرم و تنوع فرهنگی و قومی، مذهبی و جمعیتی را برای کشور یک فرصت و مزیت دانست که باید با پژوهش‌های جدی، جامع و کاربردی، محصولات رسانه را تقویت کند.
وی با بیان اینکه پژوهش برای پژوهش، هدف نیست افزود یافته‌های پژوهشی برای حوزه تولید و پخش ضروری است و پژوهش محوری در همه محصولات یک اصل مهم برای جذب مخاطب است.
دکتر عبدالملکی با تأکید بر اهمیت نظرسنجی و افکارسنجی در بهبود برنامه‌ها‌ی رسانه ملی افزود: رسانه تأثیر‌گذار باید از نظرات مخاطبا‌نش مطلع و آنها را در برنامه‌ریزی خود مد‌نظر قرار دهد.
همچنین در این نشست منصف‌پور مدیرکل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی سازمان با تأکید بر اهمیت پژوهش در حوزه تأسیس، تثبیت و توسعه مراکز، افزود، توجه به زیرساخت‌های پژوهشی، تکمیل بانک اطلاعات کارشناسان، شناسایی اطلس فرهنگی، شناسایی مولفه‌های هویت‌های جمعی و منطقه‌ای و شناسایی جریان‌ها و نحله‌های فکری و فرهنگی ازجمله وظایف واحدهای پژوهشی مراکز استان‌هاست.
آقای رامک مدیر‌کل مرکز البرز هم در این نشست با اشاره به مهاجر‌پذیری و حاشیه‌نشینی در استان البرز، اهمیت پژوهش و نظرسنجی‌ها را بسیار مهم و ضروری ارزیابی کرد. وی استان البرز را دارای پتانسیل و ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری، علمی و تحقیقاتی زیادی دانست که نیاز به پژوهش‌های جدی دارد.
در ادامه رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار و مدیرکل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی از بخش‌های مختلف مرکز البرز از جمله واحد پژوهش بازدید به عمل آوردند.


  1394/08/23
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.