صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

توجه ویژه رسانه ملی به زبان فارسی

توجه ویژه رسانه ملی به زبان فارسی 
 
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار در دیدار با مؤلف مجموعه «زبان فارسی» گفت: رسانه ملی به زبان فارسی به عنوان مهم ترین مؤلفه هویت ملی توجه ویژه دارد.
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، این مرکز میزبان دکتر احمد صفارمقدم، عضو هیئت علمی و مدیر گروه پژوهشی حوزه کاربردی پژوهشکده زبان شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود. دکتر صفارمقدم مؤلف مجموعه کتاب و نرم افزار «زبان فارسی»، سالهاست که در حوزه آموزش فرهنگ و زبان فارسی به خارجیان فعالیت می کند و در حال حاضر مجموعه «فارسی گفتاری» را آماده انتشار دارد.
در این دیدار دکتر جعفر عبدالملکی، رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار، ضمن تأکید بر اهمیت زبان فارسی در رسانه گفت: زبان فارسی به رغم جهانی نبودنش، یکی از زنده ترین زبان های دنیاست و در جهان کمتر ملتی مانند ایران از پیشینه غنی ادبیات برخوردار است. وی زبان فارسی را یکی از مهم ترین مؤلفه های هویت ملی خواند و بر اهمیت پژوهش در این حوزه تأکید کرد.
دکتر صفار مقدم ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص چگونگی تألیف مجموعه «زبان فارسی»، همکاری مرکز پژوهش و سنجش افکار را در حمایت از طرح های آموزش زبان فارسی خواستار شد.
در این دیدار همچنین زمینه های همکاری بحث و بررسی شد.

 
  1394/09/22
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.