صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

انتشار دو پژوهش جدید در واحد پژوهش های کاربردی برون مرزی در آذرماه

انتشار دو پژوهش جدید در واحد پژوهش های کاربردی برون مرزی در آذرماه


دو پژوهش " بررسی علل پیوستن جوانان اروپایی به داعش" و  " علل و ابعاد سرکوب شیعیان در نارداران جمهوری آذربایجان " در آذر ماه سال جاری توسط واحد پژوهش های کاربردی برون مرزی منتشر شد
پژوهش" بررسی علل پیوستن جوانان اروپایی به داعش" توسط دکتر هادی آجیلی استاد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی در 126 صفحه به رشته تحریر در آمده است.
پژوهش مذکور در پنج فصل زیر نظارت واحد پژوهشهای کاربردی نگاشته شده و در اختیار شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی ذیربط معاونت برون مرزی قرار گرفته است.
پراکندگی جغرافیایی و ویژگی های هویتی اعضای اروپایی داعش ، علل درونی و عوامل بیرونی موثر در پیوستن برخی از جوانان اروپایی به داعش  ، مکانیسم های جذب نیرو توسط داعش از جوانان اروپایی در رسانه ها و چشم انداز پیوستن جوانان اروپایی به داعش ، از جمله فصول این پژوهش می باشد.
در فصل سوم این پژوهش، دکتر حسینی پژوهشگر مسایل راهبردی با اشاره به دومین نامه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به جوانان غربی ، به واکاوی سرچشمه های سیاسی و اجتماعی تروریسم و علل پیوستن جوانان غربی به داعش از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخته و شواهد و مستنداتی در این خصوص، با کمک مطالعات آماری و تحقیقاتی که برخی از محققان دانشگاهی غرب پی گرفته اند ، آورده است.
پژوهش " علل و ابعاد سرکوب شیعیان در نارداران جمهوری آذربایجان " نیز در شش بخش و در قالب مجموعه راهبردهای پژوهشی رسانه ای و کاربردی در آذر ماه منتشر شد.
بر اساس این گزارش، برهان حشمتی  پژوهشگر مسائل جمهوری آذربایجان ، این پژوهش را به رشته تحریر در آورده و احمد کاظمی بر پژوهش مذکور نظارت داشته‌ است.
اهمیت مذهبی منطقه نارداران، علل سرکوب شیعیان در نارداران، ابعاد فجایع و دامنه سرکوب در نارداران، روز شمار حمله قشون وزارت کشور جمهوری آذربایجان به نارداران  از جمله بخش‌های اصلی این پژوهش می‌باشد.


  1394/10/02
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.