صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز آمار ایران و مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز آمار ایران و مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما 
به‌منظور گسترش همکاری‌های مشترک علمی پژوهشی ، تبادل اطلاعات و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها وتوانایی‌های مرکز آمار ایران و مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، تفاهم نامه ای میان روسای دو مرکز امضا شد.  
به گزارش روابط‌عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار، در این تفاهم‌نامه که‌ روز بیستم دی ماه سال جاری در‌مرکز آمار ایران به امضای آقایان دکتر عادل آذر، رئیس مرکز آمار ایران و دکترجعفر عبدالملکی ، رئیس مرکز پژوهش وسنجش افکار رسید، مقرر شدطرفین در زمینه تبادل محصولات و دستاوردهای پژوهشی (از قبیل کتاب، مقاله، نشریه، گزارش‌های علمی) و استفاده از ظرفیتهای‌ آموزشی ، نیروهای انسانی و انتقال تجربیات کارشناسی همکاری نمایند.
 در نشستی که به همین منظور برگزار شد، آقای دکتر عادل آذر با تأکید بر نقش فرهنگ‌سازی رسانه ملی گفت: رسانه ملی در همه زمینه ها می‌تواند مرکز آمار ایران را در رسیدن به اهدافش یاری رساند .
 وی با اشاره به نقش آگاهی بخش رسانه ملی برای همکاری مردم با مرکز آمار گفت: سال‌    آینده،سال بسیار مهمی برای کشور و مرکز آمار ایران است.سال1395 سال سرشماری نفوس ومسکن کل کشور است و در این زمینه،رسانه ملی می‌تواند  با برنامه سازی در شبکه‌ها به ویژه شبکه های استانی و در قالب ساخت کلیپ، انیمیشن و برنامه‌های گفتگومحور فرهنگ سازی نماید و موجبات افزایش همکاری مردم با این مرکز فراهم کند تا اطلاعات و داده‌های پایه‌ای متقن برای کشور وبرنامه ریزان گردآوری شود.
دکتر عبدالملکی، هم در این نشست، با تأکید بر ضرورت همکاری بین این دو مرکز گفت: آمارهای پایه‌ای مرکز آمار که با دقت و بهره‌گیری از روش های معتبرعلمی تهیه می‌شود، می‌تواند برای برنامه‌سازان و برنامه ریزان رسانه ملی پشتوانه مطلوبی فراهم نماید و ارتباط رسانه با مردم را بیشتر کند.
وی درادامه افزود: آمارهای مرکز آمار در مباحث کلان اجتماعی،اقتصادی ،سیاسی وفرهنگی اطلاعات لازم را برای برنامه‌سازان سازمان فراهم می کند و باید در این   زمینه برنامه سازی مناسب صورت گیرد.

  1394/10/21
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.