صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

انتخابات در ایران اسلامی، نشانگر آبرو و اقتدار ملی است

انتخابات در ایران اسلامی، نشانگر آبرو و اقتدار ملی است 
معاون خبر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: انتخابات، آبروی ملی، شاخص رشد و مظهر مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.
 دکتر جبلی در نشست هم‌اندیشی و تخصصی مدیران پژوهش مراکز استان‌ها در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی افزود: رقابت سالم و مشارکت بالای مردم در انتخابات، منجر به ارتقاء آبروی ملی در سطح بین الملل خواهد شد که در دنیای امروز با توجه به اینکه رسانه‌های معاند نظام علیه ارزش‌ها قد علم کرده‌اند؛ بسیار با ارزش است.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نگاه فرا جناحی ایشان به حضور و مشارکت در انتخابات، تأکید کرد: رسانه ملی در راستای وظیفه ذاتی و تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، بصیرت افزایی مردمی با رویکردی عقلایی در خصوص انتخابات و تحرکات جناح‌های سیاسی را در دستور کار خود دارد.
معاون خبر سازمان با اشاره به تصورات حاکم بر عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای درخصوص توافق هسته‌ای ایران، اجرای بر جام را تشریح کرد و گفت: غرب و هم پیمانان منطقه‌ای آنان با تصور تضعیف جایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیا و منطقه، در تلاش برای همسو کردن افکار عمومی با مقاصد خویش هستند لذا تعارض تصورات، اکنون معطوف به انتخابات در کشور است که می تواند به اشتباهات یا جهش‌های تاریخی در عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منجر شود.
دکتر جبلی نفوذ عناصر ناشناس و تحرکات آنان در شرایط حساس کنونی را مهمترین چالش پیش رو دانست و تأکید کرد: تخریب زیر بنای فکری و اعتقادی و در برایندی دراز مدت، ایجاد شکاف و استحاله نظام، مهمترین هدف نفوذ است.
معاون خبر رسانه ملی با تبیین چهره رقبای نه چندان سالمِ رسانه‌ای در تقابل با رسانه ملی از جمله رسانه‌های بیگانه از یک سو، و شبکه‌های اجتماعی و سرعت تبادل اطلاعات در این عرصه از دیگر سو افزود: راهبرد افزایش مخاطب و ارتقاء رو به رشد اعتماد عمومی در حوزه‌های پژوهش و خبر رسانه ملی مستلزم هوشمندی و تلاش مضاعف همکاران است.
دکتر جبلی دستاوردهای پژوهشی و سنجش افکار سازمان صدا و سیما را در سیاستگذاری‌ها بسیار مؤثر ارزیابی و تصریح کرد: خوشبختانه صدا و سیما از این حیث معتبرترین مرکز در سطح کشور است و این دستاوردها نتیجه نگرش مستقل و بدون الزام برای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما نیز در این جلسه  به جایگاه ارزشمند پژوهش و برون‌دادهای تحقیقاتی در سازمان اشاره کرد و گفت: مرجع بودن نتایج پژوهش‌های سازمان در محافل دانشگاهی و سطوح نخبگان کشور، موجب دلگرمی است.
دکترعبدالملکی افزود: فضای انتخاباتی کشور در شرایط کنونی داخلی و بین‌المللی بسیار حساس است لذا موضوع محرمانه بودن داده‌ها در فرایندهای تحقیقاتی باید در نظر فعالان عرصه پژوهش مراکز استان‌ها قرار گیرد.
در ادامه نصر پور مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی با تأکید بر اینکه گفتمان مسلط همه برنامه‌های صدا و سیما باید " گفتمان ولایت " باشد اذعان کرد: انتخابات با حاکمیت و مشروعیت نظام رابطه مستقیم دارد و حضور مردم، پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی بی اعتبار کردن صدا و سیما را از اولویت‌های دشمنان نظام عنوان کرد و افزود: جریانات غیرهمسو با ولایت با همراهی گروه‌های معارض همواره در صدد تحریف افکار و باور عمومی‌اند، بنا براین باید دارای برنامه و جهت گیری شفاف باشیم.مدیر کل رسانه استانی با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که صدا و سیما را قرارگاه فعال جنگ نرم دانستند، تأکید کرد: توقع مردم ولایت مدار ما از صدا و سیما بسیار بالاست لذا باید در تقابل با رقبای نو ظهور و نو پدید مثل شبکه‌های اجتماعی و همچنین شبکه‌های مجازی، هوشمندانه و مقتدرانه عمل کنیم.

گفتنی است در ادامه این نشست مدیران پژوهش مراکز استان‌ها در خصوص مشکلات حوزه کاری، رویکرد سازمان نسبت به نقشه عملیاتی در خصوص انتخابات و فضای عمومی و محافل سیاسی– جناحی هم‌اندیشی و تبادل نظر کردند.   

 
  1394/10/26
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.