صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جشن بیستمین سال تاسیس خانه روزنامه نگاران جوان برگزار شد

جشن بیستمین سال تاسیس خانه روزنامه نگاران جوان برگزار شد


مراسم بیستمین سال تاسیس خانه روزنامه نگاران جوان عصر روز شنبه ۱ اسفند با حضور اهالی مطبوعات و جمعی از مسئولان در محل یادمان شهدای هفتم تیر در محله سرچشمه تهران برگزار شد.

زائری در این مراسم در سخنانی در نکوداشت علی اکبر اشعری موسس و رئیس هیئت مدیره و هیئت امنای خانه روزنامه نگاران  جوان با اشاره به مسئولیت های گوناگونی که وی در طول ۴ دهه گذشته بر عهده داشته است، گفت: از نظر من بهترین توصیف برای آقای اشعری، معلم بودن او است. با تمام بار ارزشمند و متعالی که این کلمه در خود نهفته دارد.

مدیرعامل خانه روزنامه نگاران جوان با اشاره به کارنامه ای که اشعری در مسئولیت هایی مانند ریاست کتابخانه ملی، معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما، تولی گری مدرسه مفید، مجموعه باغ کتاب و خانه روزنامه نگاران جوان از خود به جای گذاشته است، تاکید کرد: درسی که خانه روزنامه نگاران جوان برای آیندگان به جای گذاشت، پذیرش دیگران بود. خانه روزنامه نگاران جوان به ما یاد داد که دیگران را باور کنیم و بپذیریم و برایشان سهمی قائل شویم.

وی گفت: هیچ کدام از ما نمی توانیم طرف مقابلمان را از بین ببریم. خانه روزنامه نگاران جوان هم جایی بود که همه نوجوانان و جوانان با گرایش های متفاوت و گاه متناقض فکری در کنار هم و در زمینه فعالیت مطبوعاتی، قلم می زدند.

محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم در تجلیل از فعالیت های اشعری گفت: وقتی به ۳۷ سال گذشته نگاه می کنیم، می بینیم که آقای اشعری در هر گوشه ای از عمر و زندگی این انقلاب پربار، فعالیت های فرهنگی ارزنده ای انجام داده است چه در وزارت ارشاد چه در صدا و سیما و چه در شهرداری تهران.

وی باغ کتاب و نمایشگاه یاد یار مهربان را از یادگاری های ارزنده ای خواند که علی اکبر اشعری بانی آنها بوده و نوید داد: باغ کتاب در هفته اول اردیبهشت سال ۱۳۹۵ افتتاح می شود.

محسن چینی فروشان از همکاران اشعری در دفتر نشر فرهنگ اسلامی هم با اشاره به خاطرات فراوانی که اشعری در حدود ۴ دهه گذشته در عرصه های فرهنگی انقلاب اسلامی در خود نهفته کرده است، پیشنهاد انتشار یادداشت ها، خاطرات و تجارب اشعری را در قالب کتاب هایی ارائه کرد.

در پایان این برنامه هدایایی از طرف نهادها و مراکز مختلف فرهنگی و هنری شامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، انتشارات امیر کبیر، خانه کتاب، خبرگزاری مهر، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، انتشارات سروش، مرکز سنجش افکار صدا و سیما، موسسه هنر و هلال، موسسه کتابشهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موسسه همشهری و انتشارات سوره مهر به علی اکبر اشعری اهدا شد.

  1394/12/02
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.