صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همایش ملی پژوهش های میان رشته ای قرآن و سلامت در بجنورد برگزار می شود

همایش ملی پژوهش های میان رشته ای قرآن و سلامت در بجنورد برگزار می شود معاون فرهنگي جهاددانشگاهي خراسان شمالي از برگزاري همايش ملي رويکردهاي نوين در پژوهش هاي ميان رشته اي قرآن و سلامت در اين مرکز خبر داد.


 احسان عباسي هدف از برگزاري اين همايش را ايجاد بينش تخصصي نسبت به مفاهيم والاي قرآني، استفاده از مفاهيم والاي قرآن در ارتقاي سلامت جامعه، شناسايي و معرفي فعالان و نخبگان جامعه پزشکي در عرصه قرآن و زمينه سازي براي توسعه پژوهش هاي قرآن، عترت و سلامت درعرصه سلامت علوم پزشکي ذکر کرد.
وي افزود: زمينه سازي براي استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي جامعه پزشکي در راستاي فرهنگ سازي انس با قرآن کريم، ايجاد انگيزه عمومي در بين دانشجويان و دانشگاهيان به منظور توليد فکر و جنبش نرم افزاري مبتني بر فرهنگ قرآني و اسلامي، ايجاد انس و الفت دانشجويان دانشگاه ها با سوره هاي قرآن کريم و مفاهيم والاي آن از ديگر اهداف برگزاري اين همايش است.
عباسي محورهاي فراخوان مقاله اين همايش را روش شناسي پژوهش هاي ميان رشته اي قرآن و سلامت، پيشگيري و درمان از منظر قرآن و سلامت ، پژوهش هاي ميان رشته اي در حوزه قرآن و سلامت روان (حوزه قرآن و سلامت جسم، حوزه قرآن و سلامت معنوي و حوزه قرآن و سلامت اجتماعي) ذکر کرد.
وي گفت: فراخوان اين همايش بهمن ماه سال جاري منتشر مي شود و اختتاميه همايش همراه با معرفي مقالات برتر و چاپ آنها در کتاب مجموعه مقالات همايش، در ارديبهشت ماه سال 95 برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگي جهاددانشگاهي خراسان شمالي، برگزاري نشست تخصصي، کارگاه آموزشي، برپايي نمايشگاه و رونمايي کتاب را از برنامه هاي جنبي اين همايش ملي دانست.
عباسي اظهار کرد: به نفرات برتر اين همايش جوايز نقدي نفيس همراه با لوح سپاس و تنديس جشنواره اهدا خواهد شد.
وي گفت: همايش ملي سلامت از ديدگاه قرآن کريم با همکاري جهاددانشگاهي خراسان شمالي، سازمان فعاليت هاي قرآني دانشگاهيان کشور و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکي، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، شوراي هماهنگي و گسترش فعاليت هاي قرآني، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي خراسان شمالي و دانشگاه بجنورد و... برگزار مي شود.

  1394/12/18
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.