صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

كار فرهنگي سنگين براي تقويت هنجارهاي اخلاق سياسي كار مهم رسانه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتي است

كار فرهنگي سنگين براي تقويت هنجارهاي اخلاق سياسي كار مهم رسانه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتي است


به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه:نشست علمي تخصصي بررسي مؤلفه‌هايمهم تحقق اقتصادي مقاومتي در اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه با حضور جناب آقاي دكتراحمد توكلي نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي برگزار شد.
در اين نشست كه با حضور جمعي از پژوهشگران حوزه دين و رسانه و پژوهشگران انجمن
اقتصادي حوزه علميه قم برگزار شد، دكتر توكلي به مؤلفه مهم تحقق اقتصاد مقاومتي تأكيد نمودند كه اقتصاد مقاومي درمقابل اقتصاد رياضتي است و اقتصاد مقاومتي يعني توانا شدن در پيش‌بيني و پيشگيري از آثار منفي تكانه‌هاي اقتصادي و درمان و بازسازي اقتصاد پس از وقوع آن يا پيش‌بيني تكانه مثبت و استحصال منافع زياد ازآن؛ لذا با شناخت درست و صحيح اين تكانه‌ها بايد با تقوا، خيرخواهي عام، عقلانيت و سلامت و مبرا بودن سياست‌گذاران و كارگزاران از فشار سياسي، آيين‌هاي دادرسي عادلانه و تعهد، وطن‌دوستي و اتحاد ملي و عدالت توزيعي در دارايي و درآمد، پيش‌بيني پذيري قوانين و سياست‌ها را محقق كرد.
عضو فعال كميسيون اقتصادي مجلس نهم تقويت احزاب، تعيين شرايط احراز سمت‌هاي سياسي، كار فرهنگي سنگين براي تقويت هنجارهاي اخلاق سياسي از طريق رسانه‌ها را از جمله راه‌كارهاي مقابله با آثار منفي تكانه‌هاي اقتصادي دانست.
وي افزود:سازمان صدا و سيما بعنوان نهاد تفاهم‌ساز مي‌تواند كشمكش‌ها و اختلاف‌ها را
اصلاح و به سرمايه اجتماعي تبديل نمايد.
اين فعال سياسي گفت: يكي از شاخصه‌هاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي تعال بخشي در بودجه و كاهش درآمدهاي مبتني بر فروش نفت است.به نظر من ارز نفتي دواي درد اقتصاد ما نيست بلكه بلاي جان رشد كشور ما است چراكه تورم؛كاهش بهره‌وري و ركود اقتصادي را به همراه دارد.
ايشان در پاسخ به اين سؤال كه رسانه ها در تحقق اقتصاد مقاومتي چگونه مي‌توانند نقش ايفا كنند؟ كار رسانه را شبيه به معجزه دانست و اشاره داشت: يك واقعيت داريم و يك تلقي از واقعيت و رسانه‌ها از طريق فرهيختگان تلقي از واقعيت را بسازند و مفاهيم را در قالب‌هاي نمايشي و هنرمندانه تبيين نمايند، چرا كه اختلاف نظري چالش اصلي اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتي است.
نماينده مجلس نهم تأكيد كرد كه حكومت بايد با اقتدار، نظم مورد وفاق را تأمين كند و اين مسئله با قانون تامين خواهد شد چرا كه اقتصاد كشور با وجود فساد روي خوش را نخواهد ديد.

  1394/01/21
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.