صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاري کارگاه ارتباط مؤثر در مرکز پژوهش وسنجش افکار

برگزاري کارگاه ارتباط مؤثر در مرکز پژوهش وسنجش افکار 
با هدف آشنايي پژوهشگران با شيوه‌هاي ارتباط مؤثر، امروز سه‌شنبه هفتم اردبيهشت ماه، کارگاهي يک روزه در مرکز پژوهش وسنجش افکار برگزار شد.
به گزارش واحد انتشارات و اطلاع‌رسانی مرکز پژوهش و سنجش افکار، مريم حکيمي،‌ مدرس پرورش صدا، مهارت‌هاي ارتباطي و اصول سخنراني در ابتداي اين کارگاه گفت: ارتباط موفق و مؤثر مهارتی است که همه باید داشته باشند زیرا رمز رسیدن به موفقیت و پیشرفت در جوانب مختلف زندگی، همین ارتباط مؤثر و مناسب است.  وي افزود: برای کلیه فعالیت‌های اجتماعی نیازمند برقراری ارتباط مؤثر با دیگران هستیم و اگر این مهارت را به خوبی نیاموخته باشیم، در اغلب فعالیت‌های اجتماعی، رضایت ما تأمین نخواهد شد. حکيمي در ادامه ضمن بررسي مهارت ارتباطي و ابعاد آن، راه‌هاي برقراري ارتباط مؤثر و سازنده با ديگران را تشريح کرد و مهارت‌هايي چون: گوش کردن، خواندن، همدلي کردن، مخالفت کردن به شيوه مناسب، خودشناسي و افزايش آگاهي، مهارت بيان احساسات،‌ مهارت خودافشايي، آشنايي با ارتباط غيرکلامي، شناسايي انواع شخصيت و ... را تشريح کرد.
بخش دوم کارگاه به فن بيان اختصاص داشت. حکيمي فن بيان را توانايي استفاده از اجزای ارتباطی خود جهت انتقال بهترین پیام به مخاطبان تعريف کرد و راه‌هاي تقويت فن بيان را برشمرد. در ادامه تمرين‌هايي براي افزايش فن بيان ارائه شد.
 
  1395/02/07
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.