صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

انتخاب آثار برتر پژوهشي نوزدهمين جشنواره توليدات راديو و تلويزيون

انتخاب آثار برتر پژوهشي نوزدهمين جشنواره توليدات راديو و تلويزيون


جلسه نهايي داوري آثار پژوهشي نوزدهمين جشنواره توليدات راديو و تلويزيون با انتخاب آثار برتر پژوهشي به‌ کار خود پايان داد.

به گزارش واحد انتشارات و اطلاع‌رساني مرکز پژوهش و سنجش افکار، در اين جلسه که با حضور داوران آثار پژوهشي برگزار شد، رئيس مرکز با تشکر از زحمات يک ماهه داوران براي انتخاب برترين آثار گفت: داوري بخش پژوهش در جشنواره توليدات مراکز در اين فرصت کوتاه کاري بسيار سخت است.

دکتر طلوعي با بيان اينکه خروجي‌ها و ارزيابي‌ها نشان مي‌دهد سطح پژوهش‌هاي اين دوره بسيار ارتقا پيدا کرده است، افزود: داوران آثار پژوهشي، با وجود مشکلات و کمبودها، کار خطير و بادقتي را انجام داده‌اند که برکات آن در آينده، در آثار راديو و تلويزيون مشاهده خواهد شد.

رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار با بيان اينکه سطح آثار رسيده به لحاظ کمّي و کيفي نزديک به هم بوده و اين امر کار داوري را سخت کرده است، افزود: نزديکي امتيازات آثار نشان از ارتقاي کيفي آنها در سال‌هاي اخير دارد که ضمن ارج گذاشتن به پژوهشگران، بايد براي رفع نواقص احتمالي، داوران و کارشناسان مرکز پژوهش در طول سال همت خود را به‌کار گيرند.

دکتر طلوعي گفت، در اين دوره پژوهشگران از روش‌هاي مختلفي مانند چند روشي و ترکيبي استفاده کرده‌اند که اين امر، ازجمله قوت‌هاي اين دوره است.

وي رسالت پژوهش‌هاي سازماني را کمک و تقويت آنتن دانست و تأکيد کرد، پژوهش‌هاي مرکز پژوهش و سنجش افکار بايد به توليد نزديک و پشتيبان آن باشد.

آقاي منصف‌پور، دبير کميسيون پژوهش جشنواره نوزدهم نيز با بيان اينکه در اين دوره 193 اثر به کميسيون ارسال شد که در مرحله انتخاب آثار، 91 اثر براي داوري انتخاب گرديد، افزود، در مدت يک‌ماه گذشته با برگزاري جلسات منظم داوري به بررسي دقيق آثار و ارزيابي آنها پرداختيم.

در ادامه اين جلسه، داوران به بيان نقاط قوت و ضعف آثار رسيده به کميسيون پژوهش پرداختند.

  1395/09/14
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.