صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

دكتر محمد حسين ظريفيان در سمت مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما معارفه شد

دكتر محمد حسين ظريفيان در سمت مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما معارفه شد


به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه، دكتر محمد حسين ظريفيان امروز در سمت مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما معارفه شد.
در مراسم معارفه مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان كه دكتر حسين رضي معاون پژوهش، برنامه ريزي و نظارت سازمان، دكتر علي طلوعي رئيس مركز پژوهش و سنجش افكار سازمان و ميهماناني از حوزه علميه قم و مراكز صدا و سيما حضور داشتند از زحمات حجت الاسلام دكتر نهاوندي مديركل سابق تقدير و دكتر محمد حسين ظريفيان به عنوان مديركل جديد معارفه شد.
در ابتداي اين مراسم دكتر نهاوندي ضمن ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اين اداره كل، توجه سازمان به مقوله دين و رسانه را يادآور و خواستار پشتيباني جدي سازمان از اين مجموعه شد.
در ادامه دكتر رضي حركت سازمان را در مسير تعامل رسانه و دين دانسته و گفت: اين حركت احتياج به تقويت جدي دارد كه ما نيز نسبت به آن اهتمام داريم.
وي مقولات مهمي همچون موسيقي در رسانه را از جمله مباحث مهمي ذكر كرد كه بايد در تعامل با حوزه هاي علميه اين مسائل به صورت كاربردي تعريف شود.
معاون پژوهش، برنامه ريزي و نظارت سازمان صدا و سيما پرداختن به مسائل مبتلابه رسانه و جامعه را از موضوعات اساسي كرسي‌هاي آزادانديشي دانست و ايجاد فضايي مناسب براي پرداختن به اين مسائل را از ماموريت‌هاي اين اداره كل برشمرد.
سپس دكتر ظريفيان، مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه گفت: آنچنان كه در تقابل با ائتلاف رسانه اي نظام سلطه در حوزه سياسي و نظامي برنامه داشته ايم، درهجمه معرفتي و اخلاقي دشمن با ابزار رسانه نظام مند عمل نكرده ايم.
وي با اشاره به جايگاه منحصر بفرد اين اداره كل در حوزه دين و رسانه، ظرفيت هاي نهفته حوزوي را گنجينه اي بي بديل دانست كه رسانه هنوز بهره لازم را از آن نبرده است و به شدت به آن نيازمند است.
دكتر ظريفيان شاخص هاي اساسي رسانه ملي تراز انقلاب اسلامي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: اين مجموعه بايد در جايگاهي قرار بگيرد كه برنامه سازان رسانه ملي براي غني ساختن آثار خود از حيث معرفتي احساس نياز به آن كنند و فراتر از آن بتواند جريان ساز و نياز ساز باشد.
در پايان اين مراسم حكم مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه به دكتر ظريفيان تقديم و از زحمات حجت الاسلام دكتر نهاوندي تقدير به عمل آمد.
لازم به ذكر است دكتر محمد حسين ظريفيان دانش آموخته دكتراي مديريت رسانه از دانشگاه تهران، كارشناسي ارشد علوم ارتباطات اجتماعي از دانشگاه صدا و سيما،  كارشناسي مديريت فرهنگي و سطوح عالي حوزه علميه قم است.
وي پيش از اين معاون مطالعات و برنامه ريزي اتحاديه راديو و تلويزيون هاي اسلامي، مديركل پژوهش و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان، رييس كميسيون شناسايي و هدايت بنياد ملي نخبگان، رييس كميته فرهنگي و رسانه پنجمين، ششمين و هفتمين همايش نخبگان فردا، دبير شوراي راهبري طرح ملي شهاب و عضو ستاد تدوين سند راهبردي كشور در امور نخبگان بوده و صاحب تاليفات متعدد در حوزه دين، رسانه و ارتباطات است.

  1395/11/04
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.