صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاري جلسه هم‌انديشي مديران ستادي و مديران گروه‌هاي علمي مرکز پژوهش و سنجش افکار

برگزاري جلسه هم‌انديشي مديران ستادي و مديران گروه‌هاي علمي مرکز پژوهش و سنجش افکار


دکتر طلوعي با بيان اينکه رويکرد جديد مرکز با توجه به مطالبات رئيس و معاون پژوهش ، نظارت و برنامه‌ريزي سازمان، نياز به ساختار جديد و تاکتيک‌هاي نو دارد، افزود: بايد با واقع‌بيني نسبت به وضع موجود سازمان، اقدامات اساسي براي پيشبرد امور را سامان داد که اين کار نياز به همگرايي و هماهنگي‌هاي داخلي و سازماني دارد.

رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار با اشاره به اينکه با هدف‌گذاري و ريل‌گذاري جديد بايد به اصلاح برخي امور پرداخت، افزود: مهم‌ترين سرمايه يک مجموعه، منابع انساني آن مجموعه است که بايد با آسيب‌شناسي و توجه به امور همکاران، ضمن ايجاد انگيزه، به اصلاح برخي روش‌ها و بينش‌ها پرداخت.

دکتر طلوعي با اشاره به سابقه 50 ساله افکارسنجي در مرکز و تجربه‌هاي اندوخته شده در اين مدت تأکيد کرد: مرکز پژوهش علاوه بر ايفاي نقش در  توزيع پيام و بازخوردگيري، بايد نقش مهم‌تر را در تعيين پيام و توليد آن ايفا کند.

وي با تأکيد بر ظرفيت‌هاي رسانه در سراسر کشور گفت: اطلس مخاطب‌شناسي ايراني ازجمله مزيت‌هاي رسانه ملي است که به نحوي مرجعيت مخاطب‌شناسي را به همراه خواهد داشت.

دکتر طلوعي ازجمله ديگر اقدامات در حال اجراي مرکز را سامانه رصد، پايش، تحليل و فراتحليل داده‌هاي مراکز پژوهشي مختلف کشور دانست و افزود: نهادها و مراکز کشور، توليدات و داده‌هاي تک‌بعدي و تک‌ساحتي دارند که با بهره‌برداي از اين سامانه‌ رصدگر و تقاطع‌گيري از داده‌هاي مختلف آن‌، ابزاري براي تصميم‌‌سازي و تصميم‌گيري در سطوح کلان کشوري و مسئولان ايجاد مي‌کند.

در ادامه نيز مديران به بيان ديدگاه‌ها، مسائل و مشکلات خود پرداختند.

 

  1395/11/13
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.