صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاري نشست صميمانه رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران پژوهش مراکز استان‌ها

برگزاري نشست صميمانه رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار با مديران پژوهش مراکز استان‌ها


نشست صميمانه رئيس مرکز با مديران پژوهش مراکز استان‌ها، روز پنج‌شنبه، مورخ 4/3/1396 در اتاق جلسات مرکز پژوهش و سنجش افکار برگزار شد.

در اين نشست، ابتدا آقاي دکتر طلوعي ضمن اشاره به حماسه بزرگ انتخابات ارديبهشت 1396 و نتايج غرورآفرين و دقيق نظرسنجي‌هاي مرکز، از زحمات و تلاش‌هاي تمامي مديران ستادي، مديران پژوهش استان‌ها، پرسشگران و ساير عوامل اجرا تشکر و قدرداني کرد و موفقيت مرکز را مرهون تلاش‌ همۀ همکاران در حوزه‌های مختلف از جمله اجراي پرسشگري، کنترل، بازبيني، کدگذاري، ورود اطلاعات دانست.

رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار در ادامه به روش جديدي که در سال جاري در زمينه اجراي طرح‌هاي نظرسنجي انتخابات از آن بهره‌گيري شد پرداخت و افزود در سال جاري براي اولين بار طرح‌هاي نمونه استاني ابداع و در سراسر کشور به کار گرفته شد و نتايج به دست آمده نشان از موفقيت اين روش داشت.

دکتر طلوعي سپس به مقايسه ميزان مشارکت مردم و آراي نامزدها براساس پيش‌بيني‌هاي مرکز پژوهش و سنجش افکار و نتايج اعلام شده از سوي وزارت کشور اشاره کرد و گفت: پيش‌بيني‌هاي مرکز با نتايج اعلام شده از سوي وزارت کشور کمتر از يک درصد اختلاف داشته است که اين یک موفقیت بزرگ برای مرکز پژوهش و سنجش افکار به شمار می‌رود.

رئيس مرکز پژوهش و سنجش افکار در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت مدیریت دانش در حوزه نظرسنجی‌های انتخاباتی افزود: مستندسازي تمامي مراحل اجراي طرح‌هاي نظرسنجي انتخابات و فرموله کردن بسیاری از فرایندها یک ضرورت راهبردی است که باید تجربيات اين دوره به منظور بهره‌گيري در نظرسنجي‌هاي انتخاباتي آينده ذخيره گردد.

در ادامه اين نشست آقاي اميراحمدي، مديرکل پشتيباني پژوهش و اجراي نظرسنجي، از همکاري مديران پژوهشي مراکز تشکر و قدرداني کرد و اولويت‌ کاري اداره‌کل را تهيه اطلاعات پايه‌اي رسمي سرشماري نفوس و مسکن سال 1395 همراه با جزئيات دانست. وي همچنين گفت: نتایج ارزيابي عملکرد مراکز استان‌ها طبق شاخص‌هاي ارزيابي موجود و براساس نتايج رسمي وزارت کشور در اولين فرصت اعلام خواهد شد.

در ادامه، مديران پژوهش استان‌ها به بيان ديدگاه‌های خود و مسائل پیش روی مرکز در اجراي طرح‌هاي نظرسنجي انتخابات پرداختند.

در پايان اين نشست، دکتر طلوعي با اهداي لوح تقدير به مديران پژوهش استان‌ها از آنها تجلیل نمود.

  1396/03/08
     
     
     
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.