صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جایزه قلم زرین به پژوهشگر بازنشسته مرکز پژوهش و سنجش افکار تعلق گرفت

جایزه قلم زرین به پژوهشگر بازنشسته مرکز پژوهش و سنجش افکار تعلق گرفت


به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار، پانزدهمین جایزه ادبی قلم زرین، برگزیدگان خود را طی مراسمی، چهارشنبه 14 تیرماه در محل انجمن قلم ایران معرفی کرد.

در این مراسم محسن پرویز سخنگوی انجمن، در خصوص چگونگی انتخاب برگزیدگان گفت: داوران جایزه قلم زرین پس از انتخاب از سوی  دبیر در هیئت مدیره انجمن تایید می‌شوند. آثار برگزیده نیز همین روال را طی می کند و اجرای این مراحل با توجه به برگزاری این مراسم در ابتدای سال و درنتیجه فشردگی بالای کار، بسیار سخت است.

در ادامه و پس از سخنرانی محمدرضا سرشار رئیس انجمن قلم ایران و  علیرضا مختار پور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از عباسعلی براتی پور، شاعر انقلاب تقدیر شد؛ در این بخش از برنامه ابتدا احمد نیک طلب مشهور به یاور همدانی از شعرای انقلاب اسلامی، غزلی را به براتی پور تقدیم کرد و آنگاه هادی خورشاهیان از شاعران و نویسندگان کشور به تجلیل از براتی پور به عنوان استاد قدیمی خود پرداخت. سپس، عباسعلی براتی پور در سخنانی به مرور برخی از خاطرات خود از دوران نوجوانی و جوانی و حضورش در نیروی هوایی پرداخت.

آخرین بخش از این مراسم نیز قرائت بیانیه پایانی از سوی یوسف قوجق دبیر این جایزه و اعلام نام برگزیدگان و تجلیل از ایشان بود.

بر اساس آرای هیئت داوران، در بخش رمان بزرگسال، هیچ اثری برگزیده و شایسته تقدیر شناخته نشد.

در بخش شعر بزرگسال، کتاب «گل‌های تاریکی» از سینا سنجری به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

در بخش شعر کودک، مجموعه شعر «آسمان نقطه چین» شایسته تقدیر اعلام شد.

در بخش نقد ادبی، دو کتاب "داستان سیاسی – داستان انقلاب" اثر محمد حنیف (پژوهشگر ارشد بازنشسته مرکز پژوهش و سنجش افکار) و "صد سال عشق مجازی" نوشته محمود فتوحی به صورت مشترک برگزیده اعلام شدند.

در بخش داستان کودک نیز کتاب «قصه آلبالو پلو» اثر زهرا حیدری به عنوان کتاب شایسته تقدیر معرفی شد. 

 

  1396/04/17
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.