صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

بام ایران میزبان هنرمندان رسانه ملی

بام ایران میزبان هنرمندان رسانه ملی


بیست‌ویکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما، بیست‌ویکمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صداوسیما از سوم تا ششم شهریورماه 1397 در مجتمع آفتاب منطقه چغاخور استان چهارمحال و بختیاری برگزار خواهد شد.

دکتر دارابی معاون امور استان‌های رسانه‌ ملی ضمن بازدید از محل برگزاری بیست‌ویکمین جشنواره تولیدات مراکز در شهرکرد ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام‌شده برای میزبانی، این جشنواره را بزرگ‌ترین رویداد رسانه ملی ارزیابی کرد و افزود در این دوره 128 داور بررسی 10هزار و 26 اثر رسانه‌ای را برعهده خواهند داشت.

گفتنی است برگزاری این دوره از جشنواره در قالب کمیسیون‌های 6گانه سیما، صدا، خبر، پژوهش، موسیقی و فضای مجازی می‌باشد و در هر کمیسیون برترین‌های مراکز از سوی داوران انتخاب و معرفی خواهند شد.

در این راستا دبیرخانه کمیسیون پژوهش از اول تیرماه 97 اقدام به دریافت آثار پژوهشی مراکز نمود که درنهایت 235 اثر پژوهشی و 80 مقاله دریافت و مورد ارزیابی اولیه قرار گرفت. بعد از ارزیابی‌های اولیه 165 اثر پژوهشی و 63 مقاله به مرحله داوری نهایی راه یافت که در نهایت آثار برتر در بخش‌های اصلی و جنبی، ویژه و مقالات انتخاب و معرفی شدند. در کمیسیون پژوهش آقایان دکتر مجید ملکی‌تبار، اصغر شعاع، محمدمهدی منصف‌پور، دکتر بیژن عبدی، محمدرضا رضایی‌بایندر، دکتر مسعود مطلبی، دکتر محمد فتحی‌نیا، دکتر علیرضا پویا، دکتر احمد عبدالملکی، دکتر جعفر عبدالملکی، دکتر محمدحسین ظریفیان و دکتر رضا خاشعی آثار پژوهشی را داوری و ارزیابی کرده‌اند.

در سال جاری از نظر کمی تعداد آثار پژوهشی نسبت به جشنواره بیستم مراکز 20درصد و نسبت به آثار راه‌یافته به مرحله داوری جشنواره بیستم 30درصد رشد داشته است.

در پایان می‌توان گفت برگزاری جشنواره در این استان فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای فرهنگی و هنری و امکان نمایش آن در شبکه‌های داخلی و برون‌مرزی خواهد بود.

 
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.