صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد

جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد


معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف از تمدید جشنواره هنری فرصت‌ها و چالش‌های ملی همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری در دبیرخانه این شورا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، مصطفی کاظمی گفت: با توجه به استقبال خوب دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و پژوهشگران از جشنواره هنری هفته پژوهش، مهلت ارسال آثار برای این جشنواره تا دهم آذر 97 تمدید شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره روشنگری بازیگران عرصه علم، پژوهش و نوآوری و پیوند مردم با حوزه‌های تخصصی و گشایش افقی پرامید و رهیافت‌های موثر در زمینه 'فرصت‌ها و چالش‌ها ملی' است.وی، مدیریت آب و خاک، حمل و نقل و آلودگی محیط زیست، سلامت و درمان، فرهنگ و سرمایه اجتماعی و فضای مجازی را موضوع های این جشنواره برشمرد که در دو بخش «دانشجویان، فارغ التحصیلان و پژوهشگران» و «دانش آموزان» در رشته های کاریکاتور، عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه مستند و انیمیشن(حداکثر 60 ثانیه) برگزار می شود.
به گفته کاظمی، آثار تهیه شده با تلفن همراه نیز با رعایت شرایط در بخش مقررات ارسال آثار، قابل قبول است.

وی تعداد آثار ارسالی در هر بخش را سه مورد اعلام و خاطرنشان کرد: تمام شرکت کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف درباره شرایط آثار ارسالی در هر رشته توضیح داد: رشته های هنری این جشنواره شامل 'کاریکاتور'، 'عکاسی'، 'نقاشی'، 'فیلم کوتاه مستند (حداکثر 60 ثانیه) و 'انیمیشن (حداکثر 60 ثانیه)' انتخاب شد و آثار تهیه شده با موبایل نیز با رعایت شرایطی قابل قبول است.

وی افزود: تعداد آثار ارسالی در رشته کاریکاتور و رشته عکاسی حداکثر 3 اثر و حجم هر اثر حداقل 3 مگابایت و حداکثر 5 مگابایت در فرمت JPG است. تعداد آثار در رشته نقاشی نیز 5 اثر و در اندازه A3 (4961 در 3508 پیکسل) اعلام شده است.کاظمی ادامه داد: در رشته فیلم کوتاه مستند نیز هر شرکت‌ کننده می ‌تواند حداکثر 3 اثر ارسال کند. تمامی آثار ارسالی در این بخش باید با کادر افقی و نسبت تصویرهای 9×16 و یا 3×4 و در ابعاد حداقل 720 ×1280 فیلمبرداری شده باشند،هر شرکت‌کننده در رشته انیمیشن می‌تواند 3 اثر در فرمت‌های عمومی و استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI– MP4 – MOV و MXF ارسال کند.وی گفت: بر اساس این فراخوان تمام شرکت‌کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند و حضور شرکت‌کنندگان در بیش از یک رشته بلامانع است، اما برای شرکت در هر رشته، فرایند ثبت نام باید به طور جداگانه انجام شود.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 10 آذر ماه امسال نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند گفت: به آثار برتر در بخش دانش آموزان در هر رشته به نفر اول 3 میلیون تومان، نفر دوم 2 میلیون تومان و نفر سوم یک میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و در بخش دانشجویان، فارغ التحصیلان و پژوهشگران به نفر اول 4 میلیون تومان، نفر دوم 3 میلیون تومان و نفر سوم 2 میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اعطا می‌شود.مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این جشنواره در تاریخ 27 آذر همزمان با هفته پژوهش، برگزار خواهد شد. آثار برگزیده نیز در نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش که از تاریخ سوم تا 6 آذرماه که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود به نمایش در خواهد آمد.

  1397/8/27
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.