صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون مشخص شدند

پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون مشخص شدنددر  نظرسنجي از مردم نواحي مختلف تهران مشخص شد كه بيش از 78 درصد تهراني‌ها، بيننده حداقل يكي از برنامه هاي شاخص تلويزيون هستند .


به گزارش روابط عمومي مرکز پژوهش وسنجش افکار صداوسیما، در نظر سنجي فراگيري كه مركز پژوهش وسنجش افکار صدا و سيما اجرا كرده است، 78/3 درصد پاسخ دهندگان اعلام كردند كه حداقل يكي از برنامه هاي شاخص شبكه ها را پيگيري و دنبال ميكنند.

بر اساس اين نظر سنجي كه اواسط آبان صورت گرفته در تقسيم مخاطبان پيگير برنامه ها؛ نود و حالا خورشيد از شبكه 3 و به خانه برميگرديم از شبكه 5 بيشترين مخاطبان را داشته اند. مخاطبان پيگير برنامه نود 45/6درصد، ميزان مخاطبان دنبال كننده حالا خورشيد 44/4 درصد و مخاطبان پيگير به خانه برميگرديم 37/4 درصد بوده اند.

بر اساس اين نظر سنجي از نظر جنسيت مخاطبان، در مقابل 79/4 درصدي مرداني كه در تهران  بيننده برنامه هاي تلويزيوني هستند 20/6 درصد از مردان كلان شهر تهران هيچ برنامه اي را تماشا نمي كنند. در مقابل 77/5 درصد از زنان تهراني  كه حداقل يكي از برنامه هاي شاخص تلويزيون را دنبال ميكنند، 22/5 درصد از زنان تهراني  گفته اند كه هيچ برنامه اي از سيما را دنبال نمي كنند.

اين نظر سنجي به لحاظ رضايت بينندگان هم به آمار جالبي دست يافته است. در ميان برنامه هاي شاخص سيما، برنامه با سابقه «مسابقه محله شبكه 2» تنها برنامه اي است كه رضايت 100 درصدي مخاطبان را جلب كرده است. بعد از اين برنامه «دكتر سلام شبكه آموزش» با رضايت 98/4درصدي و «مستند حيات وحش شبكه مستند» با 97 درصد، بيشترين رضايت مخاطبان را داشته اند.

طبق اين نظر سنجي كه در آن جامعه آماري متنوعي از مردان، زنان، كودكان و نوجوانان با ميزان تحصيلات مختلف شركت داشتند، به تفكيك شبكه ها مشخص شد برنامه هاي  دستپخت، سيماي خانواده و آفتاب شرقي از شبكه يك سيما بيشترين مخاطب را داشته اند.

در شبكه دو مسابقه محله ، محله گل و بلبل و زنده باد زندگي ، در شبكه سه نود، حالا خورشيد و مسابقه برنده باش بيشترين مخاطب را به خود جلب كرده اند.

 

برنامه هاي شوكران و معرفت در شبكه چهار –به خانه برميگرديم، در شهر و تهران 20 در شبكه 5 –شبي با عبدي، هزار داستان و كتاب باز در شبكه نسيم بيشتر از ديگر برنامه هاي اين شبكه ها توانسته اند رضايت مخاطبان را به دست آورند.

 در شبكه آموزش برنامه دكتر سلام، در شبكه افق برنامه عصرانه و برنامه هاي چوب خط  و ايرانيش، در شبكه قرآن تلاوت‌هاي درخواستي، پرسمان و بشارت 1452، در شبكه سلامت برنامه ضربان و مادر كودك و تندرستي، در شبكه ورزش برنامه هاي فوتبال 120، شبهاي فوتبالي و ويدئو چك و در شبكه مستند  مستندحيات وحش  و برنامه 360 درجه بيشترين درصد رضايت مخاطبان تهراني را داشته‌اند.

  1397/9/1
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.