صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

اولین همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکار سنجی در ایران

اولین همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکار سنجی در ایران


مرکز تحقیقات صداوسیما به مناسبت هفته پژوهش و به پاس پنجاه سال افکار سنجی خود اولین همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکارسنجی در ایران را 25 آذر 97 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا وسیما برگزار می‌کند.  
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات صداوسیما این همایش ملی که با هدف هم افزایی و گردآوری دانش بومی در حوزه پیمایش و افکار سنجی در کشور برگزار می‌‌شود دارای سه محور «مباحث کاربردی وعملیاتی»،«مباحث نظری وچشم اندازها» و «روش شناسی و آمار» است.
علاوه بر این  به منظور تخصصی‌تر برگزار شدن این همایش سه پنل با عناوین«روش‌شناسی مطالعات پیمایشی و افکار سنجی»، «افکار سنجی‌ها انتخاباتی» و «چالش عملی اجرای پیمایش» در ایران پیش بینی شده است .
لازم به ذکر است برای انتقال تجربه متخصصان حوزه پیمایش به علاقه مندان، سه کارگاه آموزشی با عنوان «روش‌های آماری انتخاب سؤال برای پرسشنامه»، «نمونه گیری در پیمایش‌های تلفنی و موبایلی» و« اشتباهات رایج در مطالعات پیمایشی و افکارسنجی» در نظر گرفته شده است.
گفتنی است مرکز تحقیقات صدا و سیما اولین همایش در حوزه مطالعات پیمایشی و افکار سنجی را با مشارکت مرکز آمار ایران، پژوهشکده آمار، مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری، مرکز افکار سنجی ناجا و اداره کل مطالعات اجتماعی- فرهنگی شهرداری برگزار می نماید.
  1397/9/14
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.