صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

گزارش دبير اولين همايش ملي مطالعات پيمايشي و افكار‌سنجي همايش

گزارش دبير اولين همايش ملي مطالعات پيمايشي و افكار‌سنجي همايش


سيد علي موسوي ميركلايي، دبير اولين همايش ملي مطالعات پيمايشي و افكار‌سنجي همايش، نقش و فعاليت مؤثر مركز تحقيقات در تأمين نيازهاي پژوهشي سازمان در حوزه مرجعيت‌بخشي را بررسي كرد.

به گزارش روابط عمومي مرکز تحقیقات، در دوره جديد مديريت سازمان و همچنين معاونت پژوهش، برنامه‌ريزي و نظارت براي مركز تحقيقات، چشم اندازي جديد ترسيم شد. تا ضمن ايفاي نقش مؤثر در تأمين نيازهاي پژوهش سازمان در حوزه مرجعيت‌بخشي به دستاوردهاي پژوهشي در زمينه افكارسنجي فعاليت كند. بر اساس اين رويكرد كلان، يكي از اقدامات علمي مركز كه همانا «همايش ملي مطالعات پيمايشي وافكارسنجي» است. دبير‌خانه همايش اقدامات خود را از شهريور ماه سال 96 با پيگيري موضوع اخذ مجوز برگزاري همايش از نهاد‌هاي علمي كشور آغاز كرد. و در ادامه با تشكيل دبيرخانه همايش و پيگيري و هماهنگي برگزاري جلسات شوراي سياست گذاري با حضور نمايندگان موسسات و مراكز افكارسنجي كشور زمينه و مقدمات تدوين و پيشبرد برنامه همايش را فراهم كرد.

از آن جا كه موضوع افكارسنجي و مطالعات پيمايشي براي اولين بار در سطح ملي مطرح مي‌شود و به نحوي با مناسبت پنجاهمين سال تأسيس واحد افكارسنجي در رسانه ملي مقارنت پيدا كرده است، دبير‌خانه همايش با محور كميته تبليغات و اطلاع رساني همايش «نمايشگاه نيم قرن افكارسنجي در رسانه ملي» را نيز تدارك ديد كه علاوه ‌بر روز برگزاري همايش به مدت سه ‌روز در ايام هفته پژوهش در ساختمان اداري سازمان صدا‌و‌سيما براي عرضه عمومي برپاست.

عمده‌‌ترين فعاليت دبير‌خانه اجرا و پيگيري امور دبيرخانه همايش كه عمدتاً ناظر بر «برنامه‌ريزي و هماهنگي تشكيل جلسات شوراي عالي همايش»، «اعلام، اجرا و پيگيري مصوبات شوراي عالي همايش با مشاركت ساير كميته‌ها» و« تهيه گزارش‌هاي كارشناسي، تحليلي و آماري حسب نياز شورا» مي‌باشد.

ساير فعاليت‌ها به شرح ذيل است:

«مشاركت در ارائه اطلاعات و دستاوردهاي نيم قرن پژوهش و افكارسنجي مركز» و «طراحي و تدوين برنامه‌هاي همايش، شامل: تدوين كنداكتورهاي اختتاميه، پنل‌ها و كارگاه» «دعوت ازمديران، پژوهشگران سازمان، پيشكسوتان، صاحب نظران دانشگاهي و ساير پژوهشگران موسسات علمي مرتبط با مطالعات پيمايشي و افكارسنجي».

  1397/9/24
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.