صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نتایج آخرین نظرسنجی درباره سریال‌های در حال پخش از شبکه‌های سیما

نتایج آخرین نظرسنجی درباره سریال‌های در حال پخش از شبکه‌های سیما


مرکز تحقیقات صداوسیما نتایج آخرین نظرسنجی از مردم تهران درباره سریال‌های در حال پخش از شبکه‌های مختلف سیما را اعلام کرد.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز تحقیقات براساس آخرین نظرسنجی که در دی ماه 1397 در تهران با نمونه آماری 406 نفر از افراد 12 سال و بالاتر اجرا شده است،‌ 66 درصد پاسخگویان بیننده حداقل یکی از سریال‌های در حال پخش از شبکه‌های مختلف سیما بوده‌اند.
گفتنی است 55،7 درصد پاسخگویان، بیننده حداقل یکی از سریال های جدید «بانوی عمارت»، «بی‌قرار2»، «مینو»، «افسانه اوک نیو» و «خانواده جدید» بوده‌اند.

براساس این نظرسنجی 47،3 درصد پاسخگویان،‌ بیننده سریا‌ل‌ «بانوی عمارت» از شبکه سه سیما بوده‌اند که 93،2 درصد در حد زیاد از آن رضایت دارند.

در میان جنبه‌های مختلف سریال «بانوی عمارت» 92،2 درصد از بینندگان این سریال را از نظر جذابیت داستان سریال، 91،7 درصد از نظر بازی هنرپیشه‌ها و 91،1 درصد از نظر تیتراژ سریال در حد زیاد موفق دانسته‌اند. ریتم وقوع حوادث در سریال از نظر 83،3 درصد بینندگان مناسب بوده است.

29،3 درصد پاسخگویان،‌ بیننده سریال «بی‌قرار2» از شبکه2 بوده‌اند. از میان بینندگان این سریال، ‌84،9 درصد در حد زیاد از آن رضایت دارند.

در میان جنبه‌های مختلف سریال «بی‌قرار2» 86،6 درصد بینندگان این سریال را از نظر بازی هنرپیشه‌ها 81،5 درصد از نظر تیتراژ سریال و 81،5 درصد از نظر باورپذیر بودن شخصیت‌ها درحد زیاد موفق دانسته‌اند. 79 درصد نیز ریتم وقوع حوادث در سریال را مناسب دانسته‌اند.

درباره وضعیت تماشای سریال «مینو» از شبکه یک سیما 14،8 درصد پاسخگویان بیننده این سریال بوده‌اند. از میان بینندگان سریال «مینو» 78،3 درصد در حد زیاد از آن رضایت دارند. شایان ذکر است در میان جنبه‌های مختلف سریال «مینو» 81،7 درصد از بینندگان، این سریال را از نظر جذابیت داستان سریال، 80 درصد از نظر تیتراژ سریال در حد زیاد موفق دانسته‌اند. 70 درصد نیز ریتم وقوع حوادث در سریال را مناسب دانسته‌اند.

درباره وضعیت تماشای سریال خارجی «افسانه اوک نیو» 15،8 درصد پاسخگویان، بیننده این سریال خارجی از شبکه سه سیما بوده‌اند که 79،7 درصد آنان در حد زیاد از این سریال رضایت دارند.
همچنین 2،2 درصد پاسخگویان بیننده سریال خارجی خانواده جدید از شبکه دو سیما بوده‌اند.

در این نظرسنجی 20 سریال تکراری دیگر نیز بررسی شده است که از میان آنها سریال «پایتخت4» با 32 درصد بیننده پربیننده ترین سریال در بین سریال‌های تکراری در این دوره بوده است. این سریال توانسته است رضایت 99،2 درصد از بینندگان خود را کسب کند.

  1397/10/12
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.